Blansko

Vratimov

0:1

Jihlava B

Blansko

07.08.2021 | 10:15

Rozpis zápasů

vs

Blansko

Vratimov

0

1

vs

Jihlava B

Blansko

07.08.2021 | 10:15

Rozpis zápasů
D u b l i n / B r n o - Den D je tady. V Irsku v pátek 26. června začíná Regions´Cup, mistrovství Evropy regionů, amatérské EURO. Větší akci v amatérském fotbale nenajdete. Výběr Jihomoravského kraje čeká ostrý start proti výběru Tuzlanského kantonu z Bosny a Hercegoviny. Utkání se hraje od 16 hodin na stadionu UCD BOWL v Dublinu.

Jihomoravský výběr

Výprava Jihomoravského kraje dorazila do Dublinu ve středu odpoledne. Ve čtvrtek absolvovali hráči dva tréninky. Do prvního zápasu nastoupí v červených dresech, ve kterých v kvalifikaci v Srbsku porazili Bulharsko. "Na hráčích je vidět určité očekávání, napětí," uvedl v předzápasovém rozhovoru hlavní trenér Stanislav Schwarz. Jedenáct z dvaceti nominovaných hráčů už hrálo na kvalifikačním turnaji.

Soupeř - Tuzlanský kanton, Bosna a Hercegovina

Velká neznámá. Podobně jako další soupeři ve skupině. V Bosně se hrála jedna z kvalifikačních skupin a výběr z Tuzlanského kantonu dokonale využil domácího prostředí a v tabulce za sebou nechal i region ze země posledního vítěze Itálii, a pak regiony z Portugalska a Běloruska. Při pohledu na soupisku se jedná o zkušenější výběr než přijel na ostrovy z jižní Moravy. Trenérem výběru z Bosny je Dževad Šečerbegovič, který reprezentoval Jugoslávii na Olympijských hrách v Moskvě 1980. Jugoslávii tehdy vyřadilo v semifinále turnaje Československo, které se pak díky finálovému gólu Brňana Jindřicha Svobody radovalo ze zisku zlatých medailí.

Z tábora FK Blansko

S výpravou odcestovala do Irska také trojice hráčů FK Blansko ve složení David Juran, Jakub Šplíchal a Petr Šíp. Posledně jmenovaný se krátce ohlédl za průběhem posledních 48 hodin. „V úterý jsme v Edenu shlédli utkání české reprezentace do 21 let proti Německu. Byl to skvělý zážitek, jen škoda, že se klukům nepodařilo postoupit, protože si to zasloužili. Po přespání na hotelu jsme další den po obědě již vyrazili na letiště. Let proběhl v pořádku a do hotelu v Dublinu jsme dorazili kolem 20. hodiny. Ubytování je na špičkové úrovni a jsou tu s námi i ostatní reprezentace. Dnes jsme absolvovali dvě tréninkové jednotky, zítra dopoledne nás čeká ještě jedna. Odpoledne pak sehrajeme první utkání. Věřím, že uhrajeme dobrý výsledek.“

Stadion

Utkání se hraje na univerzitním stadionu v Dublinu s kapacitou 3000 míst.

První hrací den, pátek 26. června

16:00 Jihomoravský kraj - Tuzlanský kanton
16:00 Záhřebská župa - Dolnoslezské vojvodství
20:00 Východní oblast Irska - Ankara
20:00 Východní oblast Severního Irska - Württembersko