Zlín

Blansko

4:1

Blansko

Třinec

07.03.2021 | 10:15

Rozpis zápasů

vs

Zlín

Blansko

4

1

vs

Blansko

Třinec

07.03.2021 | 10:15

Rozpis zápasů
B l a n s k o - Premiéru v dresu FK Blansko v mistrovském utkání si v zápase proti Přerovu odbyl Petr Švancara – nejzvučnější letní posila klubu. A byla to premiéra velmi vydařená, což naznačují i dvě gólové přihrávky Janu Trtílkovi, spousta povedených útočných akcí a potlesk bezmála 600 diváku na stadionu na Údolní.
Jaké jsou pocity po premiéře v dresu Blanska, která pro tým dopadla vítězstvím 3:0?

Je logické, že jsme spokojení. Nedostali jsme gól, ale já už jsem takový, že se spíš dívám i na to, jestli byli spokojeni diváci. Ten potlesk, který dnes byl slyšet několikrát, se přiznám, že jsem dlouho nezažil. Musím říct, že v Rakousku pokud nepřijeli fanoušci Zbrojovky, tak jsem si ho moc neužil. Přišlo asi 600 diváků, což je podle mě na divizi hodně slušná návštěva. Z tohoto důvodu jsem spokojený, protože věřím, že diváci přijdou příště zas. A ti co zde nebyly, tak budou litovat, že nepřišli a přijdou na další zápasy. Je to i jeden z mých cílů, abych společně s týmem přilákal na fotbal do Blanska co nejvíce diváků. Získali jsme na úvod velmi důležité tři body, i když tam bylo pár nepřesností. To k tomu patří. Důležité je, že jsme z toho neinkasovali. Když je něco negativního a podaří se z toho neinkasovat, tak je to vždy ve finále dobré. Na druhou stranu jsme dali tři góly, Honza Trtílek se na to výborně nachystal a pro mě je to jednoznačně muž zápasu. Musím však smeknout před všemi spoluhráči, protože kluci makali neskutečným způsobem, což v tom vedru nebylo zrovna jednoduché. Soupeř měl navíc spoustu standardních situací, na které jsme se však dokázali připravit v čele s brankářem Juranem, který nás hodně podržel.

Jak hodnotíš spolupráci s Honzou Trtílkem? Vypadá to, jako byste spolu odehráli již několik sezón, protože některé akce už jsou z vaší strany vyloženě naslepo.

Honza má výhodu v tom, že jsem hodně známý fotbalista a on se na mě mohl podívat na youtube a tam zjistit, jak hraji. Samozřejmě si dělám srandu, ale myslím si, že jsme si to v přípravných zápasech řekli, jakým způsobem budeme spolupracovat, a dá se říct, že se nám to zatím daří. Tímto to chci zaklepat, aby to pokračovalo. Honza má talent na to si do šance naběhnout a moje povinnost je mu přihrát. Samozřejmě je důležité, abychom míč do útoku dostali. To zatím obstarávají ostatní spoluhráči, kteří neskutečně makají i směrem dozadu a to i za mě, protože o mě je známo, že téměř vůbec nebráním. Navíc trenér to toleruje, klukům za to patří dík a my v útoku za ně trošku lížeme smetanu. Na druhou stranu tým na nás s Honzou spoléhá a my tu ofenzivu musíme mít na starost.

Vraťme se ještě k atmosféře. Utkání sis vyloženě užíval, protože diváci jsou i díky zábradlí blízko hrací ploše a tribuna se také velmi slušně zaplnila...

Jsem spokojený, lidi byli fajn, tleskali, dá se říct každou chvíli, pak jsem se je snažil roztleskat sám, dělat ty svoje srandičky. Musíme však mít pořád v sobě pokoru, i když u mě je to v mých letech dost těžké si ji hlídat, jsem pořád svůj (úsměv). Jsem rád, že lidi byli spokojeni, po zápase si zajdou na pivo, i když je další den bude trošku bolet hlava. Věřím, že na další domácí zápas s Rosicemi může přijít ještě o něco více diváků. Myslím si, že obecně by se lidí měli fotbalem více bavit. Jak sleduji návštěvy v divizních nebo i třetiligových zápasech, tak nejsou vůbec dobré. Věřím, že pokud my budeme hrát dobrý fotbal a vyhrávat, tak lidé chodit budou. Já jim děkuji, že přišli, že fandili a byli pozitivní. Věřím, že bychom společně tu návštěvu 1000 diváků mohli udělat!

Ještě je brzy na hodnocení, přesto se zeptám. Jak po třech týdnech hodnotíš tvé působení v FK Blansko?

Vy jste tady na mě všichni až moc hodní, to si ani nezasloužím. Slibuji, že toho nezneužiji. Strašně musím pochválit spoluhráče, protože z nich cítím, že mají srdíčko pro fotbal. Trenér připravuje tréninky, které jsou opravdu kvalitní. Zatím to hodnotím velmi pozitivně, ale zároveň jsem v hodnocení trošku opatrný, abychom všechno nepřechválili. Zatím tým šlape, je vidět, že je to s pokorou. Kluci za mě makají dozadu, za což jim patří velký dík. Jestli někdo má na jazyku pochvalu pro mě, tak je to jen díky klukům, protože bez nich bych ani nevydržel na hřišti celých 90 minut. Co se týká kabiny, cítím, že parta je tady dobrá, což jsem říkal už po prvním tréninku a v tom jsem se nespletl. Je to podpořeno vedením klubu, trenérem, vedoucím mužstva i masérem Sašou. Máme nádherné hřiště, navíc začali chodit ve velmi pěkném počtu diváci. Jsem moc rád, že to tak je, ale buďme pokorní. Musíme jet dál, nachystat se poctivě na venkovní zápas a potom na domácí s Rosicemi.

Děkujeme za rozhovor.