Blansko

Žižkov

1:2

Vlašim

Blansko

04.10.2020 | 16:00

Rozpis zápasů

vs

Blansko

Žižkov

1

2

vs

Vlašim

Blansko

04.10.2020 | 16:00

Rozpis zápasů
B l a n s k o - Již 18. ročník tradičního turnaje v halové kopané - Memoriál Dana Němce, zakončil v sobotu fotbalový podzim na Blanensku. Fotbalistům FK Blansko se nepodařilo navázat na loňský triumf a obsadili čtvrtou příčku.
Letošního ročníku se kromě Blanska zúčastnily týmy SK Jedovnice, FK Černá Hora, AFK Tišnov, FK MKZ Rájec-Jestřebí a SK Olympia Ráječko. Na poslední chvíli pak Čebín nahradila Rudice a Rousínov MFK Vyškov, který do Blanska přicestoval s mixem hráčů A i B týmu. Na rozdíl od předchozích třech ročníků se turnaj konal tentokrát bez účasti partnerských měst z polské Legnice a rakouského Mürzzuschlagu. Všechny zápasy se hrály 2x 8 minut hrubého času.

Skupinu A ovládli bez ztráty jediného bodu Blanenští. Ti v zahajovacím utkání porazili Jedovnice, vedené bývalým trenérem Blanska Tomášem Šenkem, 3:0. Ve druhém duelu se svěřenci trenéra Kuglera představili proti vítězi z roku 2012 Černé Hoře,
v jejímž dresu nastoupil bratr Dana Němce a bývalý kapitán našeho A mužstva Libor. V gólově nejplodnějším utkání turnaje zvítězili domácí 5:2, když především gólové střely Petra Gromského či Libora Němce patřily k těm velmi pohledným.
V posledním zápase ve skupině nastoupilo Blansko proti aktuálnímu lídrovi Okresního přeboru Rudici, za kterou hráli ještě nedávné opory blanenské sestavy Michal Šenk a Tomáš Zouhar. Ani těm se však Davida Jurana překonat nepodařilo a po trefách Tomáše Jarůška a Jiřího Kratochvíla zvítězili Blanenští 2:0.

Ve skupině B se nejlépe dařilo farmářskému celku a lídrovi 1.A třídy, skupiny A Tišnovu, který koučoval Jiří Hajský a v jeho sestavě nastoupili i bývalí hráči Blanska Karel Macháč, Petr Čoupek, Ladislav Hansl, Jakub Krejčíř a Tomáš Sodomka. K úvodní remíze 1:1 s Rájcem přidali Tišnovští dvě těsně výhry 2:1 nad Vyškovem a 3:2 nad Ráječkem. To postoupilo do semifinále z druhého místa.

Obě semifinálové bitvy přinesly těsná vítězství. Nejprve Černá Hora zdolala 2:1 Tišnov. Ve druhé pak Blansko prohrávalo od 6. minuty s Ráječkem po brance Daňka 0:1. Ve 14. min. se po pobídce Kuglera podařilo vyrovnat Tomáši Jarůškovi, který byl se čtyřmi brankami nejlepší střelcem Blanska na turnaji. Napínavý zápas rozhodl trefou z předposlední minuty ex-blanenský Martin Sehnal, který dorazil míč za Juranova záda, když před tím blanenský brankář chytil dvě gólové střely soupeře.

V zápase o třetí místo se Blansko střetlo se svoji farmou z Tišnova. V 7. min. po Fouskově přihrávce vychytal Macháč šanci Ullmanna. Nedlouho po začátku druhého dějství překonal nešťastně hlavou vlastního brankáře Kratochvíl a tento moment celý zápas rozhodl. Turnaj pak vygradoval finálovým soubojem Černého Hory s Ráječkem. V něm se opět gólově dařilo Martinu Sehnalovi, jenž dvěma zásahy překlopil pomyslný jazýček na miskách vah na stranu Ráječka. To přijelo do Blanska bez své obvyklé opory mezi třemi tyčemi Jindřicha Bednáře, kterého však více než úspěšně zastoupil Martin Neděla, jenž byl pořadateli vyhlášen nejlepším brankářem. Jeho jmenovec Sehnal pak s osmi brankami ovládl turnajovou tabulku střelců.

Výsledky 18. ročníku Memoriálu Dana Němce

sobota 28. 11. 2015
FK Blansko - SK Jedovnice 3:0, b: Jarůšek, P. Fousek, Kratochvíl, AFK Tišnov - FK MKZ Rájec-Jestřebí 1:1, b: Panovský - Macháček, FK Černá Hora - TJ Sokol Rudice 1:1, b: Jonáš - L. Sehnal, MFK Vyškov - SK Olympia Ráječko 0:2, b: M. Sehnal 2, FK Blansko - FK Černá Hora 5:2, b: P. Fousek, Gromský, Ullmann, Jarůšek, P. Švancara - Honsnejman, L. Němec, AFK Tišnov - MFK Vyškov 2:1, b: Hansl, Slezák - Urbančok, SK Jedovnice - TJ Sokol Rudice 2:3, b: Tajnai, J. Sedláček - R. Keprt 2, L. Sehnal, FK MKZ Rájec-Jestřebí - SK Olympia Ráječko 1:4, b: T. Kopecký - M. Sehnal 2, J. Sehnal, Daněk, FK Blansko - TJ Sokol Rudice 2:0, b: Jarůšek, Kratochvíl, SK Jedovnice - FK Černá Hora 2:4, b: Tajnai, Lehotský - Jonáš 2, Šebek, L. Němec, AFK Tišnov - SK Olympia Ráječko 3:2, b: Sodomka, Bartoš, Čoupek - M. Sehnal, Daněk, FK MKZ Rájec-Jestřebí - MFK Vyškov 2:0, b: Macháček 2.

Tabulka skupiny A

P.TýmZVRPSkóreB
1. FK Blansko 3 3 0 0 10:2 9
2. FK Černá Hora 3 1 1 1 7:8 4
3. TJ Sokol Rudice 3 1 1 1 4:5 4
4. SK Jedovnice 3 0 0 3 4:10 0

Tabulka skupiny B

P.TýmZVRPSkóreB
1. AFK Tišnov 3 2 1 0 6:4 7
2. SK Olympia Ráječko 3 2 0 1 8:4 6
3. FK MKZ Rájec-Jestřebí 3 1 1 1 4:5 4
4. MFK Vyškov 3 0 0 3 1:6 0
Semifinále:
AFK Tišnov - FK Černá Hora 1:2, b: Sodomka - Honsnejman, Jonáš
FK Blansko - SK Olympia Ráječko 1:2, b: Jarůšek - Daněk, M. Sehnal

Utkání o 5. místo:
FK MKZ Rájec-Jestřebí - TJ Sokol Rudice 2:4, b: Macháček, Štrajt - Paděra 2, T. Zouhar, Šenk

Utkání o 7. místo:
SK Jedovnice - MFK Vyškov 3:0, b: V. Pernica 2, Lehotský

Utkání o 3. místo:
FK Blansko - AFK Tišnov 0:1, b: Kratochvíl (vlastní)


Finále:
FK Černá Hora - SK Olympia Ráječko 0:2, b: M. Sehnal 2

Konečné pořadí

1. SK Olympia Ráječko
2. FK Černá Hora
3. AFK Tišnov
4. FK Blansko
5. TJ Sokol Rudice
6. FK MKZ Rájec-Jestřebí
7. SK Jedovnice
8. MFK Vyškov

Nejlepší střelec: 8 - Martin Sehnal (SK Olympia Ráječko)
Nejlepší hráč: Libor Macháček (FK MKZ Rájec-Jestřebí)
Nejlepší brankář: Martin Neděla (SK Olympia Ráječko)

FK Blansko: Juran - Šplíchal, Gromský, Buchta, Kugler, P. Fousek - Kratochvíl, P. Švancara, Trtílek, Ullmann, Jarůšek
Trenér: Michal Kugler, asistent: Alexandr Malits ml., vedoucí mužstva: František Fiala

Střelci Blanska: 4 - Jarůšek, 2 - P. Fousek, Kratochvíl, 1 - Gromský, Ullmann, P. Švancara

Fotogalerie

Memoriál Dana Němce 2015
FK Blansko - 4. místo na 18. ročníku Memoriálu Dana Němce
legendy
horní řada zleva: Tomáš Jarůšek, Ondřej Ullmann, Petr Švancara, Alexandr Malits ml., František Fiala, Jan Trtílek, Přemysl Fousek, David Juran, Michal Kugler
dolní řada: Jiří Kratochvíl, Robin Buchta, Michal Kugler ml., Petr Gromský, Jakub Šplíchal

Reportáž