Blansko

Třinec

2:0

Blansko

Líšeň

13.03.2021 | 10:15

Rozpis zápasů

vs

Blansko

Třinec

2

0

vs

Blansko

Líšeň

13.03.2021 | 10:15

Rozpis zápasů
B l a n s k o - Ve věku 90 let zemřel v úterý 8. prosince 2015 pan Antonín Knies, jenž byl dlouholetým hráčem a funkcionářem AFK Blansko, později Spartaku Metra Blansko.
Pan Antonín Knies se narodil 16. června 1925 v Blansku. S fotbalem začínal v žákovském věku. Již v 17-ti letech nastupoval pravidelně za A tým mužů na postu stopera. V roce 1959 byl pevným článkem A mužstva Metry Blansko, kterému se podařilo vybojovat postup do divize.

Kromě fotbalu hrával také hokej a tenis. Svoji aktivní činnost ukončil v roce 1965 ve 40-ti letech. Poté se vrhl na dráhu fotbalového rozhodčího a také se věnoval mužstvům Spartaku Metra Blansko jako trenér. Až do roku 1983 byl tajemníkem a členem výkonného výboru Spartaku Metra Blansko.

Za svoji práci v oblasti sportu a tělovýchovy obdržel řadu vyznamenání a uznání z ČSTV a to prvního stupně. Zasloužil se o výstavbu sportovní haly, fotbalového stadionu a kluziště dnešního areálu na Mlýnské. Jeho starší bratr Miroslav Knies přezdívaný Smola byl rovněž vynikajícím fotbalistou v éře pánů Jarůška, Reka, Hrazdíry a dalších.

V září loňského roku byl vedením FK Blansko k příležitosti 10. výročí od založení FK uveden mezi legendy našeho klubu.
V úterý 8. prosince jeho srdce dotlouklo.

Pane Knies, odpočívejte v pokoji. Děkujeme za vše, co jste nejen pro blanenskou kopanou vykonal.

Vedení FK Blansko zároveň touto cestou vyjadřuje rodině a všem pozůstalým upřímnou soustrast.