1. FC Slovácko BFC Hlučín1.SC Znojmo FKFK TřinecFK Frýdek-MístekFK BlanskoFC Slovan RosiceČSK Uherský BrodFC Zlín BFK HodonínTJ Tatran BohuniceFC Baník Ostrava BSK UničovSK HraniceMFK Karviná BTJ Start Brno1. BFK Frýdlant nad OstravicíFC Zlínsko

Blansko

Karviná B

3:0
Rozpis zápasů

vs

Blansko

Karviná B

3

0

Rozpis zápasů
B l a n s k o - Nové fotbalové hřiště s umělým povrchem na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka v Blansku na Mlýnské ulici předali včera do užívání FK Blansko zástupci vedení města Blanska a zhotovitele.
Město Blansko v závěru loňského roku znovu podalo žádost o dotaci na akci Rekonstrukce fotbalového hřiště na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka v Blansku. Při první žádosti města o dotaci totiž došlo ke zrušení zadávacího řízení.

„Město muselo dotaci vrátit, protože by v zákonném termínu nestihlo dokončit výběrové řízení. Napodruhé to již vyšlo a během letošního roku vzniklo na bývalém škvárovém tréninkovém hřišti plnohodnotné hřiště s umělým povrchem,“ uvedl starosta Ivo Polák.
Pásku stříhali (zleva): odchovanec ASK Blansko a Zbrojovky Brno Luděk Pernica (nyní FK Jablonec), starosta Ivo Polák, místostarosta Jiří Crha, Jaromír Blažek (legenda Sparty Praha, odchovanec Metry Blansko) a tajemník Josef Kupčík.
Foto: Stanislav Mrázek

Kromě umělého povrchu přibylo nové osvětlení, oplocení, byla zrekonstruována divácká tribuna a byly také kompletně opraveny přilehlé hráčské kabiny - šatny i sociální zázemí. Čas a skóre ukazuje nová informační tabule.

Sportoviště přišlo celkem na 24 milionů korun. Uznatelné náklady se pohybují okolo 22 milionů korun s tím, že státní dotace z nich pokryje 60 procent, tedy zhruba 13 milionů korun. Z toho 3 miliony poskytl Jihomoravský kraj a zbylých 10 milionů ministerstvo školství.

Ve slavnostní den se odehrály dva exhibiční zápasy. Nejprve výběr starších žáků z okresu Blansko proti Zbrojovce Brno (výsledek 3:3) a poté stará garda blanenské Metry vs. ČKD (výsledek 1:3).

„Umělý povrch pomůže především se zimní přípravou. Do dneška musely kluby jezdit trénovat mimo město a platit za nájem hřiště i za přepravu, což zvyšovalo náklady,“ doplnil místostarosta Jiří Crha.

Hřiště bude sloužit především jako tréninkové pro zimní přípravu, ale má také nezbytné parametry potřebné pro to, aby se na něm, pokud to bude potřeba, mohly odehrát mistrovské zápasy.

Fotogalerie

Otevírání nové umělé trávy na Mlýnské

Reportáž