Blansko

Zlín B

0:1
Rozpis zápasů

vs

Blansko

Zlín B

0

1

Rozpis zápasů
Vítězství se cení, výsledek ale mohl být mnohem jasnější. Asistent trenéra Erik Mihola se vrací k utkání s Uherským Brodem, které přinesl dramatickou zápletku v posledních minutách. Fotbalisté Blanska však nedovolili, aby se protivník dotáhl na remízu.

Blansko se opět vrací do vítězné formy. Na výhru z Otrokovic navázali Jihomoravané doma proti Uherskému Brodu a jsou čtvrtí v tabulce MSFL. „Zápas to byl těžký. Soupeř přijel dobře nachystaný a trochu nás překvapil svým rozestavením,“ uznal asistent kouče Erik Mihola po těsném úspěchu 2:1.

Ještě před začátkem si domácí tým řekl v kabině, že chce co nejméně standardek. „V prvních patnácti minutách nakonec bylo pět rohů, takže trochu nám to nevyšlo. Ale kluci opět ukázali, že jsou bojovníci, porvali se s tím a bereme super body,“ podotkl Mihola. Pro Blansko jde už o sedmou výhru z deseti duelů.

„Prvních patnáct minut jsme se trochu hledali. Pak jsme ovšem zlepšili pohyb v mezihře, což bylo vidět. Jak jsme se začali více hýbat, dokázali jsme Uherský Brod přehrávat,“ ocenil asistent hlavního kouče Petra Vašíčka. Jediné, co trochu kazí dojem, jsou neproměněné šance. „Podle mého názoru mohlo být rozhodnuto mnohem dřív a nebylo by co řešit,“ usoudil.

Cesta, jak zápasy vyhrávat ještě výrazněji, tak je častější střelba. „Do kluků pořád tlačíme, aby zakončovali, nicméně stále chtějí hrávat situace do prázdné brány. Za mě jsme si mohli s Uherským Brodem klidně poradit 5:1 nebo 6:1,“ uvažoval Mihola. Místo toho se však Blansko strachovalo o body až do devadesáté minuty.

„Řešíme to už delší dobu, kolem osmdesáté minuty jsme už jednou nohou v šatně. Je proto potřeba koncentraci udržet celou dobu. A kluci to ví. Potom nedohrajeme jeden blbý souboj a soupeř se dostane pět minut do konce znovu do utkání,“ upozornil Mihola na důležitý aspekt výkonu.

Blanenští hráči ale jsou připraveni udělat vše, aby příště byli vepředu ještě lepší. Ukázat to mohou už tento týden v neděli 3. října od 10.15, kdy zavítají na hřiště B-týmu Sigmy Olomouc.

Autor: Tadeáš Mima