Blansko

Zlín B

0:1
Rozpis zápasů

vs

Blansko

Zlín B

0

1

Rozpis zápasů
Přestože je reprezentační pauza, MSFL pokračuje dalšími zápasy. Právě blanenské fotbalisty čeká jedenácté kolo soutěže, když doma vyzvou Frýdek-Místek. Úkol Jihomoravanů tak bude jasný: potvrdit roli favorita a udržet všechny body na stadionu v Údolní.

S aktuální pozicí v tabulce může být Blansko poměrně spokojené. Mužstvo se nachází na šesté příčce a stále může bojovat o nejvyšší místa. Minulý víkend však nevyšel svěřencům Petra Vašíčka podle představ, když podlehli 0:3 Sigmě Olomouc B. Ztratili proto nadějnou bilanci dvou výher ze dvou utkání a musí se pokusit manko napravit.

V cestě bude domácím stát Frýdek-Místek, jenž zatím neprožívá úspěšný ročník. V MSFL je až třetí od konce a z uplynulých tří duelů nezískal ani bod. Naposledy padli moravskoslezští fotbalisté ve Velkém Meziříčí, čemuž předcházela zaváhání s Kroměříží i Hlučínem. Před osmnáctým Znojmem si zatím drží odstup pěti bodů.

Blanenští hráči tak mají solidní možnost vybojovat důležité vítězství. Pokud by svoji úlohu potvrdili, mohli by se dostat na čtvrtou pozici tabulky. Zároveň by ale potřebovali, aby výsledkově klopýtly Rosice se Slováckem B. Zároveň je potřeba pamatovat na to, že ani Frýdek-Místek rozhodně nebude snadným soupeřem. Varoval před ním i trenér Vašíček po zápase v Olomouci.

„Určitě je nesmíme podcenit, od Frýdku očekávám důrazný fotbal. Platit by na ně mohl náš rychlý přechod do útoku, který máme silný,“ uvažuje obránce Blanska Tomáš Chyla. Právě jeho tým má kvalitní ofenzivu, což potvrzuje svými sedmi góly Guy Reteno Elekana či pětibrankový Tomáš Machálek. Oba patří do nejlepší desítky střelců soutěže, Elekana je dokonce na děleném druhém místě.

Připíše si Blansko vytoužený výsledek? Celek z brány Moravského krasu nastoupí proti Frýdku-Místku v sobotu 9. října od 15 hodin. Dějištěm utkání bude domácí stadion v Údolní ulici, kde Jihomoravané minule porazili Uherský Brod. Přijďte podpořit fotbalisty i vy, případně sledujte online reportáž ZDE.

Autor: Tadeáš Mima