1. FC Slovácko BFC Hlučín1.SC Znojmo FKFK TřinecFK Frýdek-MístekFK BlanskoFC Slovan RosiceČSK Uherský BrodFC Zlín BFK HodonínTJ Tatran BohuniceFC Baník Ostrava BSK UničovSK HraniceMFK Karviná BTJ Start Brno1. BFK Frýdlant nad OstravicíFC Zlínsko

Blansko

Uničov

4:1
Rozpis zápasů

vs

Blansko

Uničov

4

1

Rozpis zápasů
Po zápasu s Hranicemi jsme vyzpovídali Miroslava Kamenského. Blanenský obránce hledal příčiny páteční prohry, odpověděl, zdali se špatné výsledky podepisují na psychice mužstva, nebo co očekává od středečního zápasu se Slováckem B. Celý rozhovor čtěte níže.

Míro, zápas v Hranicích jste nezvládli a prohráli 2:1. V čem vidíš hlavní příčiny dnešní porážky?

Za mě to byl zápas, který se neustále opakuje. Prohrajeme se soupeřem, který si nevytvoří šance nějakou kreativitou, ale potrestá nás z našich až dětinských chyb.

Nelze vám upřít snaha, měli jste územní převahu, ale žádnou větší šanci jste si nevypracovali. Chybí vám více důrazu, větší hlad po gólu nebo čím to podle Tebe je, že ani velkou převahu nejste schopni přetavit ve velké šance, potažmo góly?

Neřekl bych, že by se ty šance nenaskytly. Mnohokrát chyběl krok k tomu, aby to skončilo v bráně, anebo při našich rohových kopech míč několikrát přeletěl celým malým vápnem. Tudíž bych řekl, že nám schází větší důraz nebo takový ten hlad vstřelit branku.

Brzy jste inkasovali, což ovlivnilo i zbytek zápasu. Jak Ty osobně jako hráč vnímáš aktuální situaci? Podepisují se špatné výsledky na vaší psychice?

V psychice bych to vůbec neviděl, spíš nás mrzí to, že v těchto zápasech, kdy s námi soupeř nechce hrát, prohráváme 1:0 a musíme výsledek dotahovat. Je to dost fyzicky náročné. A také mě to mrzí z toho důvodu, že jsem měl trochu jinou představu o tom, jak se bude začátek podzimu vyvíjet… Každopádně jsme silný tým a věřím v nás a naše schopnosti/dovednosti.

Pozitivem dnešního utkání je alespoň fakt, že jste ubránili řadu standardních situací, s čímž mělo mužstvo problémy. Už minule jste přešli na zónové bránění a dnes v tom pokračovali. Vyhovuje Tobě jako obránci tento systém bránění více?

To určitě vnímám jako velký posun. Řekl bych, že nám to zatím sedlo skvěle. Věnujeme tomu na trénincích dost času, takže jsem rád, že to funguje a budeme už jen vychytávat některé detaily.

Další zápas vás čeká juniorka Slovácka. Co od tohoto zápasu očekáváš?

Úplně jiný zápas, než jsme hráli dnes. Utkáme se s mladým mužstvem, které chce hrát za každého stavu kombinační a dost fyzicky náročný fotbal. Musíme se na ně dostatečně připravit a věřím, že s takovýmto soupeřem dokážeme naplno bodovat.

Děkujeme za rozhovor!


Autor: Zdeněk Veselý ml.