Varnsdorf

Blansko

1:1

Blansko

Žižkov

27.09.2020 | 10:15

Rozpis zápasů

vs

Varnsdorf

Blansko

1

1

vs

Blansko

Žižkov

27.09.2020 | 10:15

Rozpis zápasů
B l a n s k o - Krajský pohár dnes pokračuje osmi zápasy druhého kola. Fotbalisté FK APOS Blansko v jeho rámci zavítají na hřiště loňského vítěze okresního přeboru Sokola Lipovec.
Aktuálně 10. celek 1. B třídy, skupiny A (bilance 4 odehraná utkání, 0-2-2, 2 body, skóre 8:11) v prvním kole senzačně vyřadil na penalty Boskovice a podobný kousek bude chtít jistě zopakovat i proti Blansku.

Trenér Blanska Michal Kugler potvrzuje, že jeho tým přistupuje k utkání se vší vážností. „Bylo by od nás alibistické nepasovat se do role favorita, ale pokud soupeř vyřadil Boskovice, se kterými my jsme v sobotu remizovali, tak to určitě o něčem vypovídá. Prvoligová Slavie v poháru vypadla s divizním týmem. My se podobného zaváhání chceme vyvarovat. Hlavně věřím, že utkání proběhne ve výborné atmosféře a nikdo se nezraní,“ přeje si blanenský lodivod.

Ten se bude muset nejméně měsíc obejít bez služeb svého syna Michala Kuglera, který má zlomené žebro. Zdravotní komplikace však mají i další hráči. „Petr Šíp má problémy s kolenem, Kamil Janíček po sobotním derby s kotníkem, se sebezapřením nastupuje Martin Sehnal, který doléčuje boreliózu. Na svalové problémy si na tréninku stěžovali Michal Šenk a Jan Doležel, navíc nemůžeme využít ani služeb Jakuba Šplíchala, který je na dovolené,“ vypočítává absence Michal Kugler, který na zápas opět nominoval mladší dorostence Milana Brichtu a Dominika Michalíka, kteří se podíleli na postupu Blanska v prvním kole proti Medlánkám.

Dnešní utkání 2. kola krajského poháru Sokol Lipovec – FK APOS Blansko se hraje od 17:00 na hřišti v Lipovci.

Další utkání 2. kola krajského poháru (17:00): Dobšice - IE Znojmo, Blatnice - Ratíškovice, Dubňany - Mutěnice, Křenovice - Slovan Brno, Lednice - Rajhrad, Bosonohy - Zbýšov, Slavkov - Rousínov

Vítězové těchto utkání postupují do čtvrtfinále, které bude na programu až v jarní části sezóny.

Cesta obou týmů v poháru:
2. předkolo: Lipovec – Kunštát 2:2 (4:3 na pokutové kopy)
1. kolo: Lipovec – Boskovice 3:3 (0:1) (4:3 na pokutové kopy)
Branky: M. Zouhar 2, M. Sedlák - Ošlejšek, Pavel, Janíček

1. kolo: Medlánky – Blansko 0:2 (0:0)
Branky: 79. Kolev (vlastní), 81. Šenk