Ústí n. L.

Blansko

2:1

Blansko

Vyšehrad

15.05.2021 | 17:00

Rozpis zápasů

vs

Ústí n. L.

Blansko

2

1

vs

Blansko

Vyšehrad

15.05.2021 | 17:00

Rozpis zápasů
B o s k o v i c e / B l a n s k o - Jako asistent vedl A tým Blanska v sobotní přípravě v Bohunicích a odkoučoval i utkání B týmu o den později na boskovickém turnaji Artézia Cup proti domácím Boskovicím. Miloš Vašák zaskočil za trenéra Radka Sedláčka, který minulý týden rezignoval.
Blansko přišlo o výhru třináct minut před koncem, ale i remíza 2:2 je úspěch. „Já jsem spokojený s výkonem i výsledkem," uvedl po utkání Vašák. Ten momentálně shání posily i nového trenéra.

Jak jste spokojený s výsledkem?

Já jsem spokojený s výsledkem i s předvedenou hrou. Mile mě překvapili hráči áčka i béčka, odehráli to velmi slušně. Myslím si, že jsme byli i chvíli lepší a možná jsme si zasloužili i vyhrát. Ale jak říkám, s výsledkem jsem spokojený.

Jste na zápasech áčka i béčka, asi toho teď máte dost…

Nemohl jsem to nechat jenom tak. Musel jsem se na tom podílet a pomoci to dát nějak dohromady.

Rezignace trenéra Sedláčka u B týmu je tedy definitivní?

Ano, to platí. My intenzívně hledáme náhradu a v nejbližších dnech už by mohlo být jasno. Musíme to řešit. To, co se stalo v A týmu, je pro nás nepříjemné a úplně tomu nerozumím.

Ty odchody hráčů jste nečekali?

Ty tři odchody byly navíc, ty jsme nečekali. A ono to samozřejmě souvisí s béčkem. Dnes se těžko doplňuje kádr B týmu, zvlášť když chybí hráči áčku.

Trenér Sedláček odešel kvůli nedostatku hráčů?

Radek je ambiciózní trenér, kolikrát jsem mu říkal, že by měl trénovat nějaký A tým. Ten je v klubu vždycky priorita. Chápu, že to těžko nesl, zvlášť když ještě musel minule nastoupit. Dělal to dobře, měl kvalitní tréninkové jednotky, ale už to asi neunesl nebo tomu nechtěl dát ještě čas. Oni začali poměrně brzo, ten únor je docela brzo pro B tým.

Áčko doplňujete dorostenci a hráči z okresu, není to málo?

Ale dorostenci jsou velice šikovní, viděl jsem je teď ve čtvrtek. Je to teď náročné, kluci musí vypomáhat, ale my to zvládneme.

Nebude mít potom nakonec málo hráčů i dorost?

Ne to ne, dorost si musí odehrát svoje a mají dost hráčů.

Jednáte s nějakými hráči, kteří by nahradili opory A týmu, které odešly?

Samozřejmě jednáme, jména vám teď neřeknu. Ale se dvěma hráči teď jednáme, uvidíme, jak to dopadne. Víc budeme vědět ve středu. Během čtrnácti dnů se sestavy vyjasní.

Autor, Foto: Deník/Hynek Skoták