S v i t a v y / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko absolvovali ve dnech 1. - 3. března soustředění v Hamrech u Svitav. Během něho čekaly svěřence trenéra Hajského tři tréninkové jednotky, vrcholem pak bylo utkání s B týmem Svitav.
Ve dnech 1. - 3. března vedení klubu po domluvě s trenérem Hajským naplánovalo herní soustředění.

Soupiska:
Brankáři: David Juran, Filip Němec
Obránci: Josef Maška, Radim Bubeníček, Petr Gromský, Pavel Paděra, Robin Buchta, Michal Beneš
Záložníci: Roman Morký, Jan Nečas, Andrej Vašák, Pavel Dohnal, Petr Křesťan, Tomáš Zouhar, Jan Sedláček, Martin Pokorný
Útočníci: Ladislav Hansl, Tomáš Jarůšek, Jan Trtílek
Tým měli pod dohledem hlavní trenér Jiří Hajský, trenér brankářů a masér Alexandr Malits a vedoucí mužstva František Fiala.

Azylem našeho mužstva byl Hotel Otakar nacházející se ve vesnici Hamry nedaleko Svitav. Ubytování bylo ve dvou až tří lůžkových pokojích. Na místo jsme přijeli v pátek kolem 19. hodiny večerní, již ve 20 hodin byla naplánovaná večeře. Místní kuchyně přichystala „španělského ptáčka“ s rýží. Následoval volný program, se kterým každý naložil dle své libosti. Ve společenské místnosti byla k dispozici televize, stolní fotbálek a hráči si s sebou přivezli kufřík ke hře poker, který se stal během pobytu velmi oblíbeným. Večerku trenér stanovil na 23 hodin.

Druhý den byla naplánována snídaně na 8 hodin a dvoufázový trénink, ten první v 10 hodin na umělé trávě v Lánech ve Svitavách, a druhý v 16 hodin na témže místě. Po snídani probíral trenér Hájský taktickou přípravu standartních situací, ta trvala něco málo přes půl hodiny. Následnou praxi si hráči otestovali na ranním tréninku, kde byli hráči rozděleni na dvě skupiny. Ta první nacvičovala zmíněné standartní situace, druhá měla v programu práci s míčem a střelbu. Poslední půl hodiny tréninkové jednotky byla hra na celé hřiště.

Poté se mužstvo vydalo zpět na hotel, ve 13 hodin následoval oběd (pečené kuře na kysaném zelí s bramborem a hovězí vývar). Poté následovalo osobní volno a druhý trénink, který se nesl v podobném duchu jako ten ranní. Po tréninku byla večeře, kdy jako předkrm byl „jelení skok na topince“. Jako hlavní večeře byl raut, ve kterém si každý přišel na své. Během večeře dorazili na místo také členové vedení klubu, jmenovitě předseda klubu Michal Babák, Bohuslav Jedinák, Pavel Starý, Břetislav Strážnický a Miloš Vašák. Večerka byla opět ve 23 hodin.

Program posledního dne byl následující. V 8 hodin snídaně, která byla jako každý den formou švédských stolů, v 9 hodin bazén v nedaleké vesnici Bystré. Týmu byl k dispozici bazén cca 15x6 metrů a teplotě 28°C. Pobyt v bazénu byl regeneračně-tréninkový (protažení, vodní pólo, rozplavby...). Poté byl pro účastníky soustředění nachystán oběd (vepřová pečeně po znojemsku s těstovinami a rajská polévka), který byl tentokrát v 11 hodin, následovalo osobní volno, ukončení pobytu a přesun na přátelské utkání se Svitavami B, které bylo na programu ve 14 hodin.

Foto ze soustředění naleznete zde: http://www.fkblansko.cz/fotogalerie...

Reportáž z utkání naleznete zde: http://www.fkblansko.cz/zapas.asp?id=Blansko-na-zaver-soustredeni-zdolalo-rezervu-Svitav-1129