Ve středu 10. ledna od 15:00 začala blanenským fotbalistům nepříliš oblíbená zimní příprava. Za mrazivého počasí se úvodního tréninku zúčastnilo 22 hráčů a 2 brankáři. Trenérský štáb měl k dispozici mimo jiné i trojici dorostenců a také 2 testované hráče. Jedna změna proběhla během zimní přestávky v realizačním týmu.

Po úvodním slovu trenéra Vorlického následovalo individuální rozcvičení hráčů, zatímco brankáři už tvrdě pracovali pod taktovkou Jaromíra Pitáka. V další fázi byli hráči rozděleni do 4 mužstev po 5 hráčích, ve kterých je čekalo herní cvičení. Navrátilci po zranění, Dominik Blažík a Ondřej Šedivý, trénovali dle svých možností a působili především jako narážeči. Poté probíhala po zbytek tréninku vícepodnětná kondiční hra po celém hřišti, zaměřena na principy, jenž trenéři vyžadují.

V realizačním týmu proběhla během zimní přestávky jedna změna. Jako vedoucí mužstva již nebude nadále působit Dominik Blažík, který se vrací do tréninkové procesu po zranění kolene. Novým vedoucím mužstva bude pan Roman Malý. Přejeme mu mnoho úspěchů v jeho nové funkci!

SEZNAM HRÁČŮ NA STARTU PŘÍPRAVY:

• David Kubica
  • Matěj Ščučka - z dorostu
  • Jan Novák - FC Boskovice
  • Jakub Novotný - SK HS Kroměříž

OMLUVENI: Miroslav Kamenský, Dan Jambor, Ondřej Porč, Simon Studený (zapojení do přípravy s mateřským 1. SK Prostějov)

Zítra se můžete těšit na rozhovor s Jiřím Vorlickým, který nám sdělil své dojmy po prvním tréninku.

Autor: Zdeněk Veselý ml.