Dorostenecké týmy čekal tento víkend dvojboj proti týmům z Líšně. Bohužel i tentokrát odešly obě kategorie poraženy. Utkání hodnotil trenér Erik Mihola, který i přes porážky viděl v utkání pozitiva.

STARŠÍ DOROST
FK Blansko - SK Líšeň B 2:6 (0:3)
Sestava: Pernica - Gregor, Ščučka, Palacký, Doubek, Farník T., Málek, Doležel, Buš, Vládek, Zouhar
Náhradníci: Tenora - Šulc, Fojtík, Doležal, Williams, Kříž
Střelec: Williams 2x

Komentář trenéra Erika Miholy:
Zápas jako takový se mi těžko hodnotí. Měli jsme velký počet hráčů, kteří z různých důvodů nebyli k dispozici. Se soupeřem se určitě hrát dalo, bohužel neustále pracujeme na herní odvaze a na herním sebevědomí. Máme velmi mladé družstvo, dnes naskočili kluci ročníku 2008 a vůbec si nevedli špatně. Máme stále nastavené věci, na kterých pracujeme a věřím, že je dokážeme přenést i do zápasu. I přes soupeřovu kvalitu jsme si dokázali vypracovat šance, bohužel nám chyběla větší odvaha a sebevědomí. Krásný příklad nám dnes ukázal Willi, který naskočil do druhého poločasu a soupeř si s ním nevěděl rady. Musíme teď kluky dostat do pohody, aby se nebáli hrát konstruktivní fotbal. Sezóna je dlouhá a já pořád vím, co se ve hráčích skrývá.

MLADŠÍ DOROST
FK Blansko - SK Líšeň B 1:5 (0:3)
Sestava: Tenora - Fojtík, Klimeš, Brázda, Nejezchleb, Sedláček, Doležal, Sedlák, Vládek, Kala, Šulc
Náhradníci: Pernica, Šebela, Jonáš, Ščučka, Doležel
Střelec: Doležal

Komentář trenéra Erika Miholy:
Naši mladí hráči šli do zápasu s jasným cílem - za jakéhokoli stavu hrát principy, které máme v koncepci. To kluci plnili a i přes některé těžké situace, které se nepodařily správně vyřešit, byli soupeři důstojným soupeřem. Ve druhé půli jsme byli více než vyrovnaným soupeřem a bylo vidět, že si kluci po přestávce začali více věřit. Mladší dorostenci jsou na začátku své cesty a mají před sebou ještě hodně práce. Jsou ale skvěle nastaveni a chtějí se posouvat, což je pro tuto kategorii to nejdůležitější.

Autor - Adam Přikryl