B l a n s k o - V neděli se významného životního jubilea - 70 let dožila legenda FK Blansko, bývalý trenér A týmu FK Blansko a člen výkonného výboru pan Antonín Juřica.
Antonín Juřica se narodil 12. 6. 1946 v Malenovicích. Je bývalým hráčem Metry i ČKD Blansko. V rodných zlínských Malenovicích začala v tamním žákovském družstvu jeho fotbalová kariéra. A protože to s míčem uměl, vytáhli si ho coby dorostence funkcionáři ze sousedního klubu Letná Gottwaldov. Vojnu strávil v brněnské Dukle.

Po vojně přestoupil do Metry Blansko, odkud následně odešel do nově se tvořícího divizního družstva ČKD Blansko. V roce 1980 se přesunul do Ráječka, kde u družstva mužů započal svoji trenérskou kariéru. Postupně poté trénoval A muže a dorost ČKD Blansko, muže Kuřimi a Olešnice. V sezoně 2005/06 trénoval A tým FK APOS Blansko, se kterým postoupil do krajského přeboru. Pracoval také ve výkonném výboru FK. V roce 2009 vrátil do Olešnice, kde svoji trenérskou kariéru ukončil. Na podzim roku 2014 byly uveden mezi legendy našeho klubu.

Vedení FK Blansko přeje touto cestou panu Juřicovi do dalších let pevné zdraví, hodně štěstí, spokojenosti a osobní pohody.