Benfika zajížděla ke 12. kolu na horkou půdu do Cetkovic. Blansko se ujalo vedení hned v 6. minutě, kdy se nádherně trefil Tomáš Farník. Utkání bylo plné osobních soubojů a nebyl moc prostor ke kombinaci. Domácí měli v 1. poločase dvě velmi dobré šance na vyrovnání, Horák ovšem minul a ve druhém případě vykopl míč z brankové čáry Rek. Ani blanenští své nadějné šance nevyužili. Po poločase byl tedy stav 0:1 pro Benfiku. Hned zkraje druhé půle neuspěl po přiklepnutí Feika tváří v tvář brankáři Čejka. Blansko následně nevyužilo ani samostatný nájezd na branku domácích. Cetkovice hrozily ze standardních situací, které však pozorná obrana zneškodnila. Zápas definitivně rozhodla dalekonosná střela Psoty ze 76. minuty. Benfika mohla vedení i pojistit, na konečném stavu 0:2 se ale už nic nezměnilo a Blansko si připsalo vydřené 3 body do tabulky.

12. kolo , 22. října 2023, SK Cetkovice - FK Blansko B

SK Cetkovice

FK Blansko B

Branky: 6. Farník T., 76. Psota
Žluté karty: 0 - 0
Rozhodčí: Rodinger - Hřib, Stria

Filip - Lepka (C), Kubín D., Najer (66. Sychra D.), Sychra T., Dokoupil, Horák, Odehnal, Kubín, Ziman (88. Jedlička), Grenar (80. Klimeš)
Náhradníci: Forchtner - Jedlička, Klineš, Sychra D.
Trenér: Zbyněk Šmíd

Veselý (C) - Pernica, Feik, Kocůrek, Psota, Dujka, Rek (66. Kala), Foltýn (90. Vorlický), Farník T. (33. Čejka), Černý, Fiala
Náhradníci: Vorlický, Kala, Čejka
Trenér: Zdeněk Veselý

Komentář trenéra Zdeňka Veselého:

„Na velmi malém a ne ideálně rovném hřišti to pro nás bylo hodně náročné utkání, plné osobních soubojů a bojovnosti. Do šancí jsme se dostávali obtížně a když už přišly, neřešili jsme je dobře. O našem vítězství nakonec rozhodly dvě pěkné střely z větší vzdálenosti. S výjimkou druhé poloviny 1. poločasu jsme měli hru pod kontrolou. Hráče chci pochválit za bojovnost a za nulu vzadu.“