V předposledním kole podzimu čekal Benfiku soupeř z brněnských Horních Heršpic. Skóre otevřel již ve 14. minutě z přímého kopu Gimsay a stejný hráč po chvíli zvyšoval na 2:0. Hosté ale ve 26. minutě po chybě v rozehrávce z ojedinělé šance snížili. Blansku vrátil dvoubrankové vedení Černý, avšak hosté před poločasem potrestali další chybu v rozehrávce. Blansko ve druhém poločase drama nepřipustilo, postupně vstřelilo dalších šest branek, soupeře do žádné šance už nepustilo a dovedlo zápas do vítězného konce.

13. kolo , 29. října 2023, FK Blansko B - Lokomotiva Brno Horní Heršpice

FK Blansko B

Lokomotiva Brno Horní Heršpice

Branky: 14., 16., 50., 63. a 68. Gimsay, 38. Černý, 74. Chyla, 77. Jambor (pen.), 89. Feik - 26. Zvejška, 41. Kadeřávek
Žluté karty: 0 - 48. Ryšánek, 87. Haiduk
Rozhodčí: Elis - Palát, Strapina

Veselý (C) - Chyla, Gimsay (72. Dujka), Pernica, Feik, Kocůrek, Psota (64. Farník T.), Foltýn (24. Rek), Černý, Fiala, Jambor
Náhradníci: Petržela - Dujka, Rek, Farník T., Čejka, Kala
Trenér: Zdeněk Veselý

Ustohal - Dolníček (C) (46. Haiduk), Pecha, Sedlák, Bielik, Danko, Kadeřávek, Ryšánek, Steiner, Semrád, Zvejška
Náhradníci: Lejska, Karafiát, Haiduk
Trenér: Martin Sus

Komentář trenéra Zdeňka Veselého:

„Vzhledem k tomu, že A-týmu odpadl o víkendu zápas ve Frýdku-Místku, nastupovali jsme k dnešnímu utkání značně posílení o jeho hráče. Od první minuty jsme diktovali tempo hry a postupně jsme si začali vytvářet i slibné příležitosti. Tři z nich jsme dokázali v prvním poločase využít, některé další jsme zahodili. Protože jsme si však neodpustili dvě hrubé chyby v obraně, které soupeř potrestal, odcházelo se do kabin za stavu 3:2. Poté, co jsme si o přestávce některé věci „vyjasnili“, jsme ve druhém poločase zvýšili tempo hry a hrálo se už prakticky na jednu branku. Konto unaveného soupeře jsme zatížili dalšími 6 góly a řadu dalších šancí jsme nevyužili.“