Uh. Brod

2

2

Ostrava B

Benfika hostila na Údolní během sobotního dopoledne mužstvo Drnovic. I vzhledem k důležitosti zápasu se v prvním poločase hrál opatrný fotbal s minimem šancí. Blanenští mladíci drželi míč na svých kopačkách, hosté spíše vyčkávali na chyby a možnost protiútoků. První velkou šanci zápasu měl na hlavě po standardní situaci hostující Vaškeba, ale domácího brankáře nepřekonal. Zhruba po půl hodině hry rozjeli hosté nebezpečný brejk, ale ani ten gólem neskončil. Největší šanci Blanska měl v prvním poločase Rajčinec, jeho tvrdou střelu však brankář zneškodnil. Do druhého poločasu vyběhla obměněná sestava a Benfika začala mít herně navrch. Skóre otevřel v 55. minutě po skvělé individuální akci Šedivý a o 3 minuty později zvyšoval na 2:0 z přímého kopu Gimsay. Hosté se začali více tlačit k blanenské brance, ale jejich série standardních situací a nebezpečných centrů z boku přesný cíl nenašla. Čtvrt hodiny před koncem zvýšil Gimsay na konečných 3:0. Hosté mohli v závěru skóre korigovat, ale v jasné šanci neuspěli.