2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Ž i ž k o v - Sedmnácté kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivedlo Blansko na horkou Žižkovskou půdu. Moravané od 39. minuty vedli zásluhou Davyho Ngomy. Blansko drželo vedení až do 89. minuty, kdy proměnil pokutový kop Igor Súkenník. Jihomoravsky celek tak veze domů bod za remízu 1:1.

17. kolo , 11. dubna 2021, FK Viktoria Žižkov - FK Blansko

FK Viktoria Žižkov

1:1

Branky a nahrávky: 89. Súkenník (pen) - 39. Ngoma. Žluté karty: 86. Řezáč (Žižkov) - 88. Helebrand, 90. Černín. Rozhodčí: Cieslar – Mikeska, Bureš. .

K. Hrubeš – Urbanec (46. Řezáč), Prebsl (78. Hušek), Pudil, Muleme – Súkenník (C), Sixta – Bazal (65. Auer), Batioja, Nabijev (54. Ahamada) – Mashike Sukisa.

Halouska – Sukup, Helebrand, Aggoun, Sedlo – R. Buchta (C) (46. Lahodný), Kopičár – Vlachovský (60. Bartolomeu), Žák (75. Černín), Ngoma (90+4. Koraksić) – T. Machálek (46. Vasiljev).

Úvod duelu se Blansku úplně nezdařil a domácí v první půli prokazovali svou kvalitu. Hned v osmé minutě musel vytáhnout důležitý zákrok gólman Halouska. O chvíli později zahrozil domácí Prebsl, ale jeho pokus skončil mimo prostor branky. Obrovskou šanci spálil po čtvrthodině hry Nabijev, jenž dorážel po výborném zákroku Halousky, ale domácí hráč nedokázal trefit odkrytou branku. Blansko zahrozilo až takřka po čtyřiceti minutách. Kablan Davy Ngoma se prokličkoval až před Hrubeše a přesnou ranou k tyči poslal svůj tým do vedení - 0:1. Poločas tak ovládli herně horší, ale produktivnější hosté.

Do druhé půle udělal kouč Pulpit hned dvě změny. Machálka nahradil Vasiljev, Buchtu Lahodný. Navýšit skóre mohl v 58. minutě Žák, ale míč mu v jasné příležitosti sebral vyběhnutý Hrubeš. O deset minut později poslal do vápna prudký centr Sedlo, ale Sukup na zadní tyči přestřelil. Velká šance Žižkova přišla v 76. minutě, kdy se na zadní tyči zjevil Súkenník, který poslal míč do odkryté brány, ale na brankové se zhmotnil Tomáš Vasiljev a hlavičkou poslal míč do bezpečí. Klíčový moment zápasu přišel v 88. minutě, kdy Sedlo fauloval ve vápně Batioju a sudí Cieslar odpískal penaltu. Tu proměnil Igor Súkenník a dal tak výsledku konečnou podobu 1:1.