B l a n s k o - Další ztráta důležitých bodů v boji o záchranu již nezůstala bez odezvy vedení klubu. To na své včerejší schůzi projednávalo výsledky A mužstva a rozhodlo se odvolat z funkce trenéra Tomáše Šenka. Blansko se pokusí v divizi zachránit Michal Kugler.
Sobotní utkání s Uherským Brodem Blansku nevyšlo výsledkově ani herně. Po remíze 1:1 zůstalo na 14. místě s dvoubodovým odstupem na poslední Uherský Brod a předposlední Napajedla. Naposledy se z kabiny A mužstva ozýval vítězný pokřik po vítězství v prvním jarním utkání s Napajedly. Od té doby Blansko uhrálo pouze dva body při skóre 3:12.

Nový trenér Michal Kugler v Blansku krátce působil již v zimní přestávce. Nad nabídkou stát se hlavním trenérem příliš neváhal. „Po utkání s Uherským Brodem mě telefonoval Miloš Vašák, jestli bych měl zájem trénovat Blansko. Jako podmínku jsem samozřejmě měl, že se vše domluví s vedením Sparty Brno, což se díky panu Vašákovi a panu Hasovi, kteří se s trenérem a sekretářem Sparty panem Zikou znají, podařilo a proto jsem mohl odejít do Blanska, z čehož mám samozřejmě velkou radost, protože jsem Blanenšťák,“ řekl ke svému příchodu Michal Kugler.

Nový blanenský lodivod u mužstva již krátce působil v zimní přestávce jako asistent. „Určitě je to výhoda, že kluky znám. Viděl jsem všechny domácí utkání. Kluci si teď bohužel moc nevěří. Fotbalisté tu jsou kvalitní, řada z nich hrála MSFL. Musíme teď hodně zpracovat na psychice a taktice a zlepšit standardní situace,“ jmenuje nejbližší úkoly blanenský trenér.

Toho čeká již zítra ostrá premiéra. Blansko se od 17 hodin v rámci vloženého 17. kola představí na půdě 7. týmu tabulky Žďáru nad Sázavou. „O soupeři mám poznatky z nedělního domácího utkání s Pelhřimovem. Kluci budou dobře připraveni,“ uzavřel Michal Kugler.

Středeční utkání FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou – FK APOS Blansko se na stadionu Bouchalky hraje od 17:00.

Další zápasy 17. kola divize D: Bystrc - Hodonín, Konice - Tasovice, Uherský Brod - Velké Meziříčí, Pelhřimov - Vrchovina, Rosice - Sparta Brno, Vyškov - Třebíč, Napajedla - Otrokovice (vše od 17:00)