Blansko - V druhé lize odehrál přes sedmdesát zápasů a nyní přichází tuto sbírku rozšířit o další starty v dresu FK Blansko. Tomáš Machálek, autor devíti druholigových tref se podělil o první dojmy poté, co do Blanska přestoupil z konkurenční Líšně.

Jak vnímáte sílu Blanska poté, co s ním už nějaký čas po přestupu z Líšně trénujete?
Už po nějakých deseti dnech jsem mohl říct, že z prostředí v Blansku mám dobrý pocit. Je tu velká kvalita, takže u mě panuje rozhodně optimismus.

Jak jste vnímal Blansko jako soupeře?
Pro mě to byl vždycky trochu rival, i když ne nijak zvlášť. Ale mezi Líšní, za kterou jsem hrál, a Blanskem panuje trochu rivalita. Jinak je ale Blansko konkurenceschopný klub, který do druhé ligy patří.

Měl bys zacelit mezeru v útoku, kde Blansku chyběly na podzim góly. Jak se s touto rolí sžíváte?
Jsem hlavně rád, že mě tady berou jako útočníka. Párkrát jsem byl brát jako krajní záložník, ale pozice útočníka mi určitě sedí víc.

Kde je podle vás největší síla v kádru Blanska?
Myslím si, že velkou sílu pro nás bude znamenat dobře fungující kabina.Naše parta se dobře dává dohromady a doufáme, že to bude klapat i na hřišti.

V zimní přestávce přebral mužstvo Martin Pulpit, jak se vám pod ním trénuje?
Trenér Pulpit je známý svou náročností. Je to ale ohromně zkušený trenér a já osobně tady zatím vše vnímám pozitivně.