B l a n s k o - Úvodní přátelské utkání v rámci probíhající zimní přípravy sehrají již zítra fotbalisté A týmu FK Blansko. Na umělé trávě ve Vyškově se svěřenci trenéra Zbyňka Zbořila utkají od 13 hodin s týmem FC Morkovice.
Blanenští mají za sebou první týden přípravy, která i díky současným teplotám do puntíku splňuje přívlastek zimní. Dnešní trénink absolvovalo 18 hráčů při teplotě -10 °C. „Dvakrát jsme využili umělou trávu v Boskovicích, která je perfektní. Pracovali jsme na nabírání kondice, ale vše bylo herní formou. Jsem spokojený s přístupem hráčů. Je vidět, že na sobě chtějí pracovat. Dnes jsme se už také věnovali taktice. Hráči si musí postupně zvyknout na nový herní styl, který chci praktikovat. K tomu nám budou sloužit přípravné zápasy, takže poprvé uvidíme už zítra, jak se nám bude dařit,“ popisuje trenér Zbořil.

Ten do souboje s Morkovicemi vyšle celkem čtrnáct hráčů do pole a dva brankáře. „Máme dostatek přípravných utkání, a proto jsem nenominoval všechny hráče z kádru. Chci, aby si postupně zahráli všichni a to dostatečné penzum minut. V sestavě proti Morkovicím však nebudou chybět Juran, Nečas, Müller, Gromský, Šplíchal, Buchta, Mezlík, Trtílek či Švancara,“ doplňuje blanenský lodivod.

Info o soupeři

Klub FC Morkovice v minulých letech působil v divizi E. Z ní však v sezóně 2012/13 sestoupil do krajského přeboru Zlínského kraje. Po podzimní části aktuální sezóny figuruje na 4. místě tabulky se ziskem 26 bodů, skóre 31:27. Nejlepším střelcem je s 9 brankami kmenový hráč Tatranu Bohunice Vladimír Bombicz. V letech 2004 - 2006 na lavičce Morkovic působil současný blanenský trenér Zbořil, který je v první sezóně dovedl k postupu do divize. V té následující pak pod jeho vedením mužstvo skončilo na 4. místě. „Na působení v klubu vzpomínám moc rád. Tenkrát nám dokonce nabízeli mimořádný postup do MSFL ze 4. místo. Navíc se mi v tom období narodil syn, takže ty vzpomínky jsou jen a jen pozitivní,“ ohlédl se krátce do minulosti blanenský kouč.
FC Morkovice - FK Blansko
Sobota 23. 1. 2016, 13:00