B r n o / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko sehráli v sobotu 25. ledna úvodní přátelské utkání v rámci probíhající zimní přípravy. Na umělé trávě Nordic Brno za Lužánkami porazili svěřenci trenéra Hajského Zastávku 7:0.

UT, Nordic Brno , 25. ledna 2014, FK Blansko - TJ Čechie Zastávka

TJ Čechie Zastávka

Branky: 14. a 80. Koudelka, 23. a 27. Trtílek, 50. a 71. Nečas, 35. Horáček

Macháč - Gromský, Vágner, Čoupek, Buchta - J. Pospíšil (46. Hepp), Šplíchal, Horáček, Kubec - Trtílek (46. Nečas), Koudelka
Náhradníci: Bubeníček, Hepp, Nečas, T. Zouhar, Juran
Trenér: Jiří Hajský

Moos - Z. Pospíšil, Herman, Střecha, Bohuslav - Císař, J. Oprchal, Maňásek, Reiter - Rousek, Švarc
Trenér: Michael Benko

V sestavě Blanska se představil navrátilec z hostování ve Svitavách Jakub Šplíchal. Ve středu obrany operoval zkušený Petr Čoupek, na levém okraji zálohy nastoupil Jaroslav Kubec a na pozici pozici podhrotového hráče Jan Koudelka.

Rozdíl tři soutěží Blansko potvrdilo již v prvním poločase. Skóre otevřel ve 14. min. Jan Koudelka, kterému míč patičkou přistrčil Trtílek a novic v blanenském dresu zakončil přesně - 1:0. Následně Koudelka vyzkoušel pozornost brankáře Moose, ten prudkou střelu vyrazil do bezpečí. Obdobně se vedlo ve 21. min. Kubcovi, jemuž přihrával do střelecké pozice J. Pospíšil. Ve 23. min. poslal Koudelka přesný centr do šestnáctky a pohotový Jan Trtílek rozvlnil síť - 2:0.

Stejný hráč zvyšoval ve 27. min. již na rozdíl tří branek, když ho poslal do úniku Koudelka a čerstvý vítěz ankety fotbalista OFS Blansko za rok 2013 vstřelil svoji druhou branku v utkání - 3:0. Poločasový stav upravil po vybídnutí J. Pospíšila svoji premiérovou brankou v A týmu FK Blansko Jan Horáček, jehož střela z hranice vápna skončila u pravé tyče - 4:0.

Po změně stran se dvakrát do střelecké listiny zapsal střídající Jan Nečas. Nejprve blanenský záložník skóroval v 50. min. po pobídce od Kubce nekompromisní střelou - 5:0. V 71. min. pak vystihl chybnou rozehrávku brankáře Moose a lobem zvýšil již na 6:0. Konečnou podobu výsledku dal v 80. min. umístěnou střelou k levé tyči Jan Koudelka - 7:0.

Další přípravné utkání sehrají fotbalisté FK Blansko již ve středu 29. ledna, kdy se opět na umělé trávě Nordic Brno za Lužánkami střetnou od 18:00 s Tatranem Kohoutovice.