25.05.2024 | 17:00

Slovácko B

0

2

Těžký úkol čekal na blanenské fotbalisty v podobě zápasu s vedoucím celkem soutěže z Ostravy. První poločas příliš mnoho šancí nenabídl, avšak více příležitostí ke skórování měli domácí hráči. Blansko předvádělo dobrou kombinační hru, ale plno nadějných akcí skončilo nepřesnou přihrávkou. Skóre otevřel až po změně stran baníkovský Da Silva a po chybě v rozehrávce a gólu Málka byl v 77. minutě stav 2:0 pro domácí. Za Blansko mohl snížit střídající Novák, ale jeho hlavičku z dobré pozice vytěsnil domácí gólman mimo. Krátce před koncem pečetil vítězství Baníku třetí brankou Kilibarda. Blansko herně rozhodně nepropadlo, ale na téměř jistě postupující rezervu Baníku dnes nenašlo recept.

Delegát: Vladimír Blažek

Kubný - Sirotek, Sanneh (89. Hapal), Da Silva (77. Kilibarda), Elekana (67. Málek), Holaň, Drozd (89. Temel), Kašpárek, Chvěja, Říha, Aririerisim
Náhradníci: Struhař - Měkota, Kilibarda, Hapal, Temel, Málek, Fadairo
Trenér: Josef Dvorník

Kubica - Jambor, Chyla, Blažík (81. Feik), Porč - Smrčka, Sedlák - Rajčinec (60. Studený), Šedivý (81. Psota), Gimsay (81. Kouakou) - Tulajdan (81. Novák)
Náhradníci: Nešetřil - Feik, Kocůrek, Kouakou, Novák, Studený, Psota

První střelecký pokus měli již ve 2. minutě na svědomí hráči Baníku, domácí útočník ovšem Kubicu nepřekonal. Ve 21. minutě se po dlouhém pasu za obranu řítil do šance Elekana, v jasné pozici ale zamířil vysoko nad. Blansko dobře kombinovalo a snažilo se držet míč na svých kopačkách, do šancí se však nedostávalo, neboť plno slibně se rozvíjejících akcí zastavila nepřesná předfinální přihrávka.

Ve 44. minutě se po chybě v rozehrávce zjevil v tutovce hráč Baníku, tváří v tvář Kubicovi však zamířil jen doprostřed branky. O minutu později Rajčinec posunul ve skluzu míč na Sedláka, jeho střele z hranice šestnáctky ovšem scházela větší razance. V nastaveném čase prvního poločasu vyslal po rohovém kopu prudkou hlavičku Sanneh a míč proletěl těsně vedle pravé tyče. První poločas tedy branku nenabídl.

Druhý poločas začali domácí hráči aktivně a hned po minutě pálil z otočky těsně vedle Chvěja. V 53. minutě se poprvé měnilo skóre. Baník podnikl útok do otevřené obrany Blanska a Kašpárek vysunul na pravé straně Da Silvu, který propálil Kubicu – 1:0. V 63. minutě hlavičkoval po standardní situaci z malého vápna nad branku Aririerisim.

V 66. minutě pálil těsně vedle pravé tyče domácí Kašpárek. O 2 minuty později zakončoval na druhé straně nebezpečně Gimsay. V 77. minutě blanenští chybovali v rozehrávce před vlastní šestnáctkou. První střelu Chvěji Kubica výborným zákrokem vyrazil, ale na dorážku dobíhajícího Málka už neměl nárok – 2:0. V 85. minutě měl největší šanci blanenských střídající Novák, jehož hlavičku z malého vápna po centru Jambora zlikvidoval brankář Kubný.

V 87. minutě se hnal do šance po levé straně Kilibarda a svůj únik zakončil přesnou střelou ke vzdálenější tyči – 3:0. V nastaveném čase ještě zahrával přímý kop Říha a míč skončil těsně vedle. Blansko tedy odjíždí z Ostravy s porážkou 0:3.

Příští zápas čeká svěřence kouče Vorlického již v PÁTEK 17. května, kdy na domácím stadionu na Údolní hostí mužstvo Třince. Utkání startuje v 17:00.