Blanenští fotbalisté se namísto pátečního tréninku utkali s týmem Boskovice - Letovice. Do utkání vstoupili lépe hosté a blanenskou chybu v rozehrávce potrestal Hlaváček. O 2 minuty později bylo srovnáno, kdy se povedená střela Novotného odrazila od břevna za brankovou čáru. Další 2 velké příležitosti měli hosté, ale ani v jednom případě Kubicu nepřekonali. Blanenští následně provedli změny v sestavě a po pěkné akci Smrčky a Gimsaye se do odkryté sítě prosadil Sedlák. Hosté mohli zanedlouho srovnat, blanenské však podržel brankář Kubica a Minx mířil z dorážky jen do tyče. Udeřili tedy opět domácí, když Rajčincovu vyraženou střelu dopravil do sítě Jaroš. Boskovičtí nevyužili další dvě šance, Blansko mohlo také skórovat, ale o poločasové přestávce zůstal na tabuli stav 3:1. Krátce po změně stran využil další blanenskou chybu v rozehrávce Najer a snížil na rozdíl jediného gólu. V následujících minutách už mělo Blansko hru pod kontrolou, soupeře do šancí nepouštělo a vstřelilo další 4 branky. Přípravu tedy svěřenci kouče Vorlického zahájili vítězstvím 7:2.

přátelské utkání , 19. ledna 2024, FK Blansko - FC Boskovice - Letovice

FC Boskovice - Letovice

Branky: 8. Novotný, 20. Sedlák, 29. a 66. Jaroš, 60. Málek, 87. Gimsay, 90. Smrčka - 6. Hlaváček, 52. Najer
Rozhodčí: Machorek

Kubica (46. Nešetřil) - Foltýn, Černý, Ščučka, Psota, Novotný, Málek, Jambor, Müller, Němec, Novák
Střídali: Sedlák, Jaroš, Rajčinec, Kocůrek, Smrčka, Chyla, Gimsay
Trenér: Jiří Vorlický

Svoboda (60. Různar) - Cichra, Fadrný, Marek, Havelka, Paděra, Stříž, Minx, Stara, Pokorný, Hlaváček
Střídali: Sychra D., Sychra L., Sychra F., Kazda, Najer, Všianský, Klepáček, Odehnal
Trenér: Jan Havlíček

Výsledek vypadá jednoznačně, trenér Vorlický však zápas nijak nepřeceňoval „Upřímně, vůbec nebudu hodnotit výsledek, protože ten není teď podstatný. Navíc jsme mohli v zápase dostat i více gólů. My se budeme řídit tématy, které teď na tréninku nacvičujeme, a tím je především vysoká obrana v hloubce hry až hodně nahoře u soupeře. Potřebujeme tedy postupně vychytávat chybičky, které tam jsou, protože když zaspíme, tak nám chodí soupeř do rychlého protiútoku, což dnes Boskovice několikrát šly. Kluci musí na základě těch chyb pochopit, co se po nich chce a jak se tohle téma řeší. To je první věc, co nám utkání ukázalo. My víme, kteří hráči jsou v užším kádru, ale je nás tady teď přes 20, tak potřebujeme hráčům z širšího kádru vytvořit takové podmínky, aby ukázali, zda se do toho užšího kádru mohou dostat, a to byl druhý důležitý bod dnešního zápasu. Další tři zápasy budeme tyto témata dál hledat,“ vyjádřil se po utkání blanenský lodivod

V sestavě dostali příležitost mimo jiné i mladíci z dorostu. „Nastoupil dnes například Patrik Müller, hráč ročníku 2008, je to hráč s velkým potenciálem. Jmenuji jeho, ale nastoupili i další tři mladí dorostenci (Málek, Němec, Ščučka). Všichni odvedli velmi dobrý výkon, je ale potřeba vidět, že v mužském fotbale si musí zvyknout na tu jeho sílu, intenzitu a rychlost, což bude přirozeně chvíli trvat. Předpoklady v kombinaci mají, ukázali je a do budoucna budou zajímavými hráči,“ dodal Vorlický.

Trenér Blanska se zastavil i u testovaných hráčů. „Když bych se měl podívat na hráče, co zkoušíme, což je Honza Novák a Kuba Novotný, tak si myslím, že na to, jak jsou tu krátce, tak oba zapadli. Myslím si ale, že i oni si uvědomují, jak je kádr silný a musí ještě hodně ukázat, co v nich je. Dostanou tedy šanci i v dalších třech zápasech,“ doplnil.

V zápase měl však kouč původně jiný záměr. „Dnes jsme měli hrát na dvě jedenáctky, ale před zápasem nám tři hráči onemocněli, takže jsme to museli přehodnotit. Střídali jsme tedy patnáctiminutové úseky s běháním. Hra tedy samozřejmě neměla konzistentní úroveň, to je ale právě dané tím, že jsme každých 15 minut točili hráče na hřišti. V úterý se Svratkou už bychom chtěli hrát na dvě jedenáctky, uvidíme však, jak to dopadne,“ uzavřel Vorlický.

Další utkání se Svratkou Brno proběhne opět namísto tréninku na umělé trávě v Mlýnské ulici, tentokráte v úterý 23. ledna od 18:00.

Autor: Zdeněk Veselý ml.