2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B r n o - Fotbalisté FK APOS Blansko porazili v generálce na start jarní části divize MKZ Rájec-Jestřebí. Výkon mužstva především ve druhém poločase směrem dozadu však trenéra Šenka nenechává klidným.

přátelské utkání , 19. března 2011, FK Blansko - FK Rájec-Jestřebí

5:3

FK Rájec-Jestřebí

Poločas: 3:1
Branky: 6. a 70. Doležel, 12. a 21. Jelínek, 88. Nečas
Rozhodčí: Landa

Sehnal - Bubeníček (64. Bezděk), Kolář, Pokoj (55. Klimeš), Šíp - Nečas, Hájek (64. Janíček), Farník, Doležel - Karásek, Jelínek (55. Oulehla)
Náhradníci: Janíček, Klimeš, Bezděk, Oulehla
Trenér: Tomáš Šenk

není

V týdnu vedení klubu uvažovalo o možnosti sehrát zápas na stadionu na Mlýnské, nakonec se vinou počasí hrálo opět v tréninkovém centru v Brněnských Ivanovicích. Mírný komplex, který naši fotbalisté po posledních svou výsledcích z Ivanovic měli, se v prvním poločase podařilo odbourat.

Trenér Rájce Jiří Záleský od úvodních minut postavil Tomáše Blatného i Jana Cupala, kteří zde hostují. Jeho protějšek Tomáš Šenk nemohl využít vinou nemoci služeb Kudy a Švancary, oba by se však měli příští týden k týmu připojit.

Úvod zápasu Blansku vyšel. Ve 3. min. po Pokojově centru střílel nebezpečně Jelínek, následná dorážka Karáska skončila na tyči. Na druhé straně dostal míč do běhu Blatný, jehož střelu brankář Sehnal vyrazil. Za necelou minutu Hájek poslal přihrávku do křídla Karáska, ten následně našel ve vápně nabíhajícího Doležela, který z bezprostřední blízkosti poslal míč do branky - 1:0.

Blansko úvodní gól povzbudil. V 10. min. Nečasův centr zprava napálil z voleje nad Farník. Další útok šel znovu přes aktivního Nečase, jehož přízemní centr doklepl do branky Jelínek - 2:0. Na 3:0 zvýšil Jelínek, který byl na konci krásné akce na jeden dotek. Soupeř dokázal skóre korigovat, když Herman zakončil neomylně svůj únik na Sehnala - 3:1.

Rájec poté mohl přidat i druhou branku, Macíkův trestný kop z 20 metrů těsně minul levou tyč blanenské branky. Chvíli poté skončil propadený míč po střele opět těsně vedle.

Do druhého poločasu vstoupilo Blansko laxně, což záhy potrestal zkušený Macík. Ten se tentokrát z přímého kopu nemýlil a snížil stav na 3:2.

Naše mužstvo odpovědělo akcí Karáska po jehož zpětné přihrávce střílel ve velké šanci agilní Doležel nad. V 59. min. skončila tečovaná střela Ostrého rohovým kopem. Blansko se z herní krize, která jej většinu druhého poločasu provázela, vymanilo na začátku 70. minuty. Po rohovém kopu Farníka se prosadil opět Doležel, jehož povedené střela mířila přesně do černého - 4:2.

Soupeř však dokázal i tentokrát reagovat a v 74. min. snížil znovu na rozdíl jediné branky - 4:3. V 76. min. vyslal bombu z dobrých 30ti metrů Bezděk, míč olízl břevno. Konečnou podobu výsledku dal v 88. min. Nečas, který se po uličce od Doležela ocitl osamocen před brankářem, kterého dokázal nadvakrát překonat - 5:3.