Juniorka Karviné loni bojovala stejně jako Blansko o záchranu a nakonec obsadila 13. místo v tabulce se ziskem 42 bodů, tedy o pouhý bod více jako blanenští fotbalisté. Mužstvo Karviné je složeno z mladých fotbalistů a doplňují je i členové prvoligového kádru, kteří nemají takové herní vytížení. Vzhledem k tomu, že A-tým Karviné hraje v sobotu v Plzni, lze v zápase proti Blansku očekávat právě toto doplnění.
Béčko Karviné čeká spolu s Blanskem na první bodový zisk v sezóně. V prvním kole svěřenci trenéra Mazurka prohráli v Uničově 5:2, následně doma podlehli 0:3 Frýdku-Místku a v minulém kole padli těsně 2:1 ve Vítkovicích. „Oba týmy inkasují hodně branek, a kdo bude zodpovědný a důsledný v obraně, bude slavit první tříbodový zisk. Potřebujeme vstřelit první gól, pak se nám bude hrát lépe. Díváme se na sebe a náš výkon. Soupeři to budeme chtít znepříjemnit rychlostí, důrazem a kombinačním fotbalem,“ zmínil pro klubový web trenér Pavel Mazurek.
Blansko má proti Karviné B pozitivní bilanci a ve 4 vzájemných duelech dokázalo třikrát zvítězit. Loni na podzim blanenští zvítězili v Karviné 2:1, v jarním zápase poté doma prohráli 0:2.
Utkání na Kovoně startuje v 10:15!
Autor: Zdeněk Veselý ml.