B l a n s k o - V pořadí třetí mistrovské utkání jarní části krajského přeboru čeká o víkendu fotbalisty FK Blansko. Ve 21. kole hostí svěřenci trenéra Hajského v neděli od 16:00 na stadionu na Údolní FK SK Bosonohy.
Celek FK SK Bosonohy je nováčkem krajského přeboru. Historického postupu dosáhl pod vedením bývalého ligového hráče Brna Daniela Břežného, který však před začátkem probíhající sezóny kývl na nabídku pracovat jako asistent u juniorky Zbrojovky Brno. Vedení Bosonoh ho nahradilo Tadeášem Szypulou.

V podzimní části se Bosonohy prezentovaly velmi poctivými výkony. Zisk 24 bodů při skóre 25:21 a pouhé tři porážky naznačují, že to s nováčkem neměl žádný tým jednoduché. K osobnostem týmu patří útočník Patrik Holomek, který byl ve druhé polovině devadesátých let postrachem druholigových obran i brankářů. Během své kariéry nasázel 50 branek ve 2. lize a dvě přidal v dresu prvoligového Boby Brno v sezóně 1999/2000. V sezóně 1995/96 se stal se šestnácti brankami v dresu Poštorné nejlepším střelcem druhé ligy. Tento počin se mu podařilo zopakovat v sezóně 1998/99, to nasázal za 1. FC Synot branek osmnáct. Také v probíhajícím ročníku krajského přeboru Holomek ukazuje, že ho střelecký instinkt neopouští ani ve 38 letech. S deseti brankami je společně s ráječkovským Martinem Sehnalem čtvrtým nejlepším střelcem soutěže.

Mezi třemi tyčemi je velkou oporou mužstva Tomáš Sedmidubský, který působil v Líšni. Odtud v loňském létě odešel na přestup do Bystrce, která ho obratem poslala na hostování do Bosonoh. V jejich dresu si již v pěti utkáních připsal čisté konto. Bosonohy zahájily jarní boje porážkou na půdě silných Novosedel v poměru 0:3, na kterou však v dalším kole rychle zapomněly. Na domácím hřišti vyprovodily Rajhrad debaklem 6:0. Aktuálně patří svěřencům trenéra Szypuly 6. místo.

Blansko po úvodní porážce od Mutěnic v poměru 0:3 v minulém kole zvítězilo na hřišti poslední Kuřimi 2:1 a udrželo si tak vedoucí pozici v tabulce. O stejný úkol se budou Blanenští snažit také v neděli, přijďte je povzbudit.

Utkání FK Blansko - FK SK Bosonohy se hraje v neděli 28. 4. od 16:00 na stadionu na Údolní
(rozhodčí utkání: Petr Mayer - Jakub Kočiš, Jana Zaplatilová, delegát: Miloš Toman).

ONLINE videopřenos

ONLINE textový přenos

Další zápasy 21. kola (27. a 28. 04. 2013):
so, 16:00: Boskovice - Rousínov, Sparta Brno - IE Znojmo, Rajhrad - Moravský Krumlov, Novosedly - Ivančice, Podivín - Bzenec
ne, 10:15: Kyjov - Kuřim, 16:00: Ráječko - Mutěnice

Podzimní vzájemné utkání:

Sezóna 2012/2013, 6. kolo, 15. 09. 2012
FK SK Bosonohy - FK Blansko 1:1 (1:1)
Branky:
36. P. Holomek - 41. Jarůšek
Diváků: 220, Rozhodčí: Volf - Polcr, Linhart, Delegát: Lenfeld
Bosonohy: Sedmidubský - Ovčačík, Drábek, Cihlář, Lidmila - Moučka, Holomek (C), Chalupský, Messiah - R. Havlík, Klimeš (84. Bělohlávek)