B l a n s k o - Poslední přípravné utkání před startem jarní části Divize čeká v sobotu fotbalisty FK APOS Blansko. Na umělé trávě tréninkového centra v Brněnských Ivanovicích se utkají od 15 hodin s celkem MKZ Rájec-Jestřebí.
Vedení klubu na začátku týdne koketovalo s myšlenkou odehrát utkání na travnaté ploše stadionu na Mlýnské, poslední rozmary počasí však tyto záměry rozmetaly, stejně jako zkomplikovaly přípravu v rámci tréninků. „Chtěli jsme již absolvovat nějaký trénink na travnaté ploše, což nebylo možné. Bohužel takové je realita, musíme se s tím vypořádat,“ dodává s povzdechem trenér Tomáš Šenk.

Poslední přípravné utkání s Polnou se Blansku vůbec nepovedlo a tak má pro sobotní utkání dvojnásobnou motivaci. „Je to jednoznačné, musíme o 100% zlepšit obrannou činnost celého mužstva, navíc se nám nedařil ani přechod do útoku. Všichni už vzhlížíme první mistrovské utkání a já věřím, že se nám v sobotu proti Rájci bude dařit a předvedeme dobrý výkon, který bude tou správnou pozvánkou pro všechny naše fanoušky na první zápas doma proti Napajedlům,“ přeje si blanenský trenér.

Proti Rájci bude moci Tomáš Šenk využít téměř kompletní kádr. „Chceme nastoupit v nejsilnějším možném složení. Chybět bude pouze nemocný Kuda, ostatní hráči jsou v pořádku.“

Pikantní bude poslední přípravné utkání pro řadu hráčů na obou stranách. V současném kádru Blanska celkem pět (Michal Hájek, Radim Farník, Kamil Janíček, Radek Bezděk, Antonín Kolář) v minulosti oblékalo zelený dres Rájce. Na opačné straně barikády se poprvé v kariéře proti Blansku představí Jan Cupal a Tomáš Blatný, kteří jsou v Rájci na hostování.