Senica

Blansko

2:1

Blansko

Třinec

07.03.2021 | 10:15

Rozpis zápasů

vs

Senica

Blansko

2

1

vs

Blansko

Třinec

07.03.2021 | 10:15

Rozpis zápasů
B l a n s k o - A tým FK Blansko zahájil letní přípravu. Trenéru Zbyňku Zbořilo se v pátek na úvodní tréninkové jednotce hlásilo na stadionu na Mlýnské 12 hráčů. V pondělí jich přibylo dalších šest. První přípravný zápas čeká Blanenské již zítra, kdy se střetnou v Radslavicích s Vyškovem.
Z kádru, který na jaře vybojoval postup, odešli: Petr Švancara, František Schneider (oba AFK Tišnov), Pavel Mezlík (FC Velké Meziříčí), Jan Nečas (MKZ Rájec-Jestřebí), Tomáš Jarůšek (SK Olympia Ráječko). Své působení v Blansku ukončili také Filip Blažek (dlouhodobé zranění) a Ivan Beránek. Z nových tváří se do tréninku zapojili záložníci Petr Kutal (FK Mohelnice), Jan Minx (FC Zbrojovka Brno), Dominik Duda (FC Zbrojovka Brno), Dominik Mica (FC Zbrojovka Brno) a útočníci Jaromír Motyčka (FC Zbrojovka Brno), Tomáš Mica (FC Soběšice) a Nikolas Burčík (TJ Tatran Bohunice). Nejzkušenějším hráčem je 33 letý útočník Tomáš Mica, který působil i ve Slovácku, Drnovicích a má za sebou angažmá v Bulharsku, ve Švýcarsku, v Itálii, na Maltě a v Rakousku. Další útočník Nikolas Burčík z Bohunic byl zase společně s ivančickým Tomáše Čožíkem s 23 brankami druhým nejlepším střelcem krajského přeboru.

Do přípravy se zapojila také pětice hráči mladšího dorostu, který v uplynulé sezóně vyhrál divizi D. Jsou jimi brankář Zdeněk Veselý, Dominik Šmerda, Lukáš Mareček, Tomáš Feik a David Prudil. Testy v bulharském celku Veliko Tarnovo ukončil brankář David Juran, který se již dnes zapojí do tréninkového procesu a na podzim tedy bude oblékat dres našeho klubu. V kádru zůstávají i obránci Lukáš Koláček, David Müller stejně jako brankář Patrik Prosecký. Ti se stejně jako Jakub Šplíchal zapojí do přípravy v nejbližších dnech. „Už při prvním tréninku jsem hráče nijak nešetřil, ale musím říct, že to mělo šťávu a s přístupem borců jsem byl spokojený. Všechno jsme dělali s míčem a kdo už pode mnou trénoval, tak ví, jak to bude zhruba vypadat. V přípravě budeme trénovat dole na Metře a musím pochválit správce, že hřiště jsme měli fantasticky připravené. V pondělí naskočili další hráči a už v týdnu nás čekají dva těžké zápasy proti Vyškovu a Líšni,“ doplnil trenér Zbořil. Dalšími soupeři v přípravě budou Boskovice a Dosta Bystrc.

V rámci domácího poháru čeká Blansko v jeho předkole pikantní duel. V neděli 24. července od 17:00 se střetnou s Tišnovem, který postoupil do krajského přeboru a ještě v minulé sezóně spolupracoval s naším klubem v rámci projektu FARMA. Nové regule FAČR již od sezóny 2016/17 tuto formu spolupráci neumožňují. V dresu soupeře se objeví hned několik hráčů, kteří ještě nedávno oblékali dres Blanska. „Fotbalová zkušenost bude na straně Tišnova, protože hráči jako Švancara, Schneider, Kuldan, Traoré nám svoji kvalitu prokazovali po celé jaro i v dresu Blanska a i další hráči soupeře mají bohaté ligové zkušenosti. My musíme nabídnout něco jiného a věřím, že se bude na co dívat,“ přeje si blanenský kouč. Jen pro doplnění, na vítězný celek čeká v 1. kole MOL Cupu nováček Fotbalové národní Ligy 1. SK Prostějov.

Pondělní tréninkovou jednotku bedlivě sledovali i zástupci vedení klubu, konkrétně předseda Jiří Crha a a místopředseda Miloš Vašák. „Jsem nadšený z tréninkového nasazení hráčů. Plně důvěřuji trenérovi Zbyňku Zbořilovi, že poskládáme takový tým, který bude v Moravskoslezské lize hrát důstojnou roli,“ vyjádřil své pocity předseda FK Blansko.

Nové tváře v přípravě

Petr Kutal (r. 1993, FK Mohelnice, naposledy FK Slavoj Kojetín-Kovalovice, post: záložník)
Jan Minx (r. 1998, FC Zbrojovka Brno, naposledy FC Boskovice, post: krajní záložník)
Dominik Duda (r. 1995, SFC Opava, naposledy SK Líšeň, post: střední záložník)
Dominik Mica (r. 1997, FC Zbrojovka Brno, naposledy FK Dukla Praha, post: záložník)
Jaromír Motyčka (r. 1996, FC Zbrojovka Brno, naposledy MSK Břeclav, post: útočník)
Tomáš Mica (r. 1983, FC Soběšice, naposledy Rakousko, post: útočník)
Nikolas Burčík (r. 1996, TJ Tatran Bohunice, post: útočník)

Seznam hráčů pro letní přípravu na MSFL

David Juran, Patrik Prosecký, Zdeněk Veselý - Jakub Šplíchal, David Müller, Lukáš Koláček, Tomáš Feik, Petr Gromský, Luboš Chloupek, Jiří Kratochvíl, Robin Buchta, Petr Kutal, Jan Minx, Dominik Duda, Dominik Flachs, Dominik Šmerda, Lukáš Mareček, Jan Trtílek, David Prudil, Jaromír Motyčka, Nikolas Burčík, Dominik Mica, Tomáš Mica

Fotogalerie

http://www.fkblansko.cz/fotogalerie.asp?id_zapas=&zobraz=sezona&kategorie=345&slovo=&typ=&sezona=2017&poslano=true

Rozpis přípravných utkání

http://www.fkblansko.cz/zapas.asp?sezona=2016prip

Rozpis MOL Cupu

http://www.fkblansko.cz/zapas.asp?sezona=2017poh
Úvodní trénink přípravy na sezónu 2016/17
acko
Nové tváře na startu přípravy
acko
zleva: Jan Minx, Dominik Duda, Jaromír Motyčka, Petr Kutal
Dorostenci v přípravě
acko
zleva: Zdeněk Veselý, Tomáš Feik, Dominik Šmerda, David Prudil