B r n o / B l a n s k o - Fotbalisté FK APOS Blansko zvítězili ve druhém přípravném utkání na umělé trávě Za Lužánkami nad třetiligovými Rosicemi v poměru 3:2. O branky se postarali kapitán Bubeníček, Nečas a Beneš.

přátelské utkání , 28. ledna 2012, FK Blansko - FC Slovan Rosice

FC Slovan Rosice

Branky: 26. Bubeníček, 70. Nečas, 86. Beneš - 21. Kubec, 52. Sedláček
Střely na branku: 8:9
Střely mimo: 8:7
Rohy: 7:9
Fauly: 12:15
Ofsajdy: 3:5
Rozhodčí: Válka

Ve druhém přípravném utkání otestoval blanenský lodivod Michal Kugler dva hráče. Útočníka Jana Jandu z Jedovnic, který již v Blansku působil na podzim roku 2006 a také dalšího útočníka Ladislava Hansla z Kotvrdovic.

Rosice do utkání nastoupily v nekompletním složení, vypomoci jim dokonce museli dva blanenští hráči Jiří Majer a Jan Sedláček.

V 5. min. zahrozil poprvé kanonýr Rosic Malata, kterému ve skórování zabránil až brankář Bednář. Ve 21. min. vyrobilo Blansko minelu v obraně, a tu potrestal vedoucí brankou Kubec - 1:0.

Na vyrovnání se však dlouho čekat nemuselo, když si ve 25. min. Bubeníček pohrál s míčem a po zasekávačce umístěnou střelou k pravé tyči rozvlnil síť - 1:1.

Ve 27. min. provětral zadní řady Blanenských opět Malata, Bednář i tentokrát svůj tým podržel, podobně jako o dvě minuty později, kdy se ve vápně ocitl Dufek a brankář Blanska jeho střelu dokázal vyrazit na roh.

Ve 31. min. pak strážci blanenské branky pomohla i štěstěna, když Malatova technická střela orazítkovala levou tyč.

Po změně stran se jako první prosadili Rosičtí, kuriózně však v tom měli prsty výhradně hráči našeho mužstva. Na centr z levé strany si naskočil Sedláček a jeho koníček skončil i s přispěním bránícího Beneše v brance - 1:2.

Blansko však postupně převzalo otěže utkání do svých rukou a několikrát ohrozilo branku soupeře. Jeho převahu korunoval v 70. min. agilní Jan Nečas, kterého trenér Kugler opět zařadil na soupisku A týmu a po drzém průniku obranou soupeře nekompromisně zakončil - 2:2.

V 80. min. vypálil tvrdě Zouhar, jeho pokus brankář s námahou vyrazil na roh. Vítězná branka tak padla až v 86. min., když Tomáš Jarůšek vystihl špatnou rozehrávku soupeře a naservíroval míč proti noze Benešovi, který z hranice vápna umístěnou střelou zajistil svému mužstvu vítězství - 3:2.

Další přípravný zápas čeká fotbalisty FK APOS Blansko již tuto středu, kdy se od 18:00 představí na umělé trávě v Bohunicích proti domácímu Tatranu.