B l a n s k o - Konečně! Po bezmála tříměsíční tvrdé a náročné přípravě startují jarní boje o mistrovské body. A muži se v sobotu představí na hřišti Slovanu Bzenec a dorostenci doma přivítají Líšeň B.
A mužstvo v zimní přestávce absolvovalo kvalitní přípravné zápasy v rámci tradičního Líšeň CUPU a i v dalších přípravných utkáních dostatečně zkonfrontovalo své síly s celky z divize i z MSFL. Trenér Michal Kugler je přesvědčen, že se zkušenosti z těchto utkání projeví v jarní části krajského přeboru. „Chtěli jsme hrát proti silnějším týmům, abychom se mohli zlepšovat a získávat zkušenosti. S přípravnými zápasy jsme byli spokojeni. Teď už se po tříměsíční dřině těšíme na start krajského přeboru,“ potvrzuje Michal Kugler.

V kádru došlo k několika změnám. Tou největší byl odchod Martina Sehnala, s deseti brankami nejlepšího střelce v podzimní části. Klub opustil také Michal Hájek, který odešel na přestup do mateřské Doubravice a odtud zamířil na hostování do Rájce. Kamil Janíček bude hostovat v Bořitově, Antonín Kolář zamířil do Rakouska a v kádru A dorostu Zbrojovky Brno zůstal Michal Kugler mladší. Vedení klubu se podařilo na hostování získat zkušeného útočníka Petra Crháka z Drnovic a dlouholetou oporu zadních řad Ráječka Josefa Mašku. Z Jedovnic přišel na hostování útočník Jan Janda, který již v Blansku působil v roce 2006. V Blansku bude na jaře hostovat ze Zbrojovky Brno útočník Jiří Oulehla a na poslední chvíli Blansko posílil zkušený záložník Martin Dupal, který je hráčem druholigového klubu FC Vysočina Jihlava. „S posilami jsem spokojen. Věřím, že všichni hráči pro nás budou přínosem a potvrdí kvality, které prokazovali v přípravných zápasech. Bohužel v prvním utkání nebudeme moci využít Jiřího Oulehly, který na podzim působil v Rakousko, a nebyly vyřízeny veškeré formality, aby mohl být zaregistrovaný v Blansku,“ doplňuje Michal Kugler.

Prvním soupeřem Blanenských bude třetí tým tabulky TJ Slovan Bzenec. Ten se pyšní nejlepší obranou v soutěži, když pod taktovou velezkušeného obránce Richarda Hrotka (působil v prvoligovém Jablonci) tým inkasoval pouze 12 branek a desetkrát uhrál zápas s čistým kontem. „Na úvod je to jeden z nejtěžších soupeřův soutěži. Kromě obrany má soupeř několik šikovných hráčů dopředu a výborného brejkového útočníka Kasalu, který umí dávat branky. My se na toto utkání těšíme, protože v Bzenci je krásný fotbalový areál a konečně si zahrajeme na přírodní trávě. Uděláme maximum pro co nejlepší výsledek,“ dodává trenér Kugler.

Do bojů o mistrovské body zasáhnou zítra také mladší a starší dorostenci, kteří na domácím stadionu na Mlýnské hostí tým SK Líšeň B. Trenér mladšího dorostu Petr Stupka hodnotí zimní přípravu uspokojivě. „Během zimní přípravy jsme si vyzkoušeli modernější způsob, kdy jsme si více zaměřovali na rychlostní vytrvalost a především na práci s míčem na úkor velkého objemu běhání. Komplikace nám nastaly v únoru, kdy jsme vinou nemocí a účasti několika hráčů na lyžařských kurzech museli zrušit i dvě přípravná utkání. Do jara jdeme oslabeni o dva klíčové hráče Lukáše Pernicu a Dominika Michalíka, kteří podstoupili chirurgické zákroky a do přípravy se tak nemohli vůbec zapojit. Věřím, že se oba dají v průběhu jara zdravotně do pořádku a pomohou nám. Jinak kádr žádných výrazných změn nedoznal. Pouze přibyl Daniel Keprt, který se jeví dobře. V sobotním utkání nás čeká Líšeň B, která nás na podzim porazila 4:1. My se budeme prát o to, aby tři body zůstali v Blansku,“ dodává Petr Stupka.

Zápas staršího dorostu FK Blansko (2. místo v tabulce, 29 bodů) s Líšní B (12. místo, 10 bodů) se hraje od 10:15 na stadionu na Mlýnské. Od 12:30 pak půjde v zápase mladšího dorostu se stejným soupeřem o souboj sousedů v tabulce, když Blansku patří s 24 body 5. místo a Líšeň B je se ziskem 26 bodů na 4. místě. (Rozhodčí obou utkání: Machálek - Kosička, Strya st.)

Utkání 16. kola krajského přeboru TJ Slovan Bzenec – FK Blansko se hraje na stadionu v zámeckém parku od 15:00 (Rozhodčí: Miklík - Král, Kulíšek, Delegát: Bušek).

Podzimní vzájemné utkání:
krajský přebor JMK
1. kolo, sobota 6. srpna 2011
FK APOS Blansko - TJ Slovan Bzenec 3:2 (2:0)
Branky: 9. Sehnal, 30. Zouhar, 80. Doležel - 51. Kasala, 90. Linhart
Blansko: Juran - Bubeníček (C), Klimeš, Kolář, Šíp - Sedláček (71. Janíček), Šplíchal, Zouhar (85. Hájek), Beneš (64. Šenk) - Sehnal, Doležel
Trenér: Michal Kugler
Bzenec: Pelíšek - M. Dulovecz, Linhart, Hrotek (C), T. Dulovecz - Vítek, Dobeš, L. Škodík ml., Hoša - Kasala, Ingr (70. Šifel)
Trenér: Libor Škodík st.

Bilance Blanska v přípravě:
5 výher 1 remíza 6 porážek, skóre 15:24

Hlavní trenér: Michal Kugler
Asistent trenéra: Radim Bubeníček
Vedoucí mužstva: Vilém Souček
Trenér brankářů a masér: Alexandr Malits ml.

Změny v kádru:
Přišli: na hostování – Petr Crhák (Sokol Drnovice), Martin Dupal (FC Vysočina Jihlava), Jan Janda (SK Jedovnice), Josef Maška (SK Olympia Ráječko), Jiří Oulehla (FC Zbrojovka Brno) návrat z hostování – Tomáš Jarůšek (SK Olympia Ráječko), z B týmu – Jan Cupal

Odešli: na přestup – Michal Hájek (Sokol Doubravice), na hostování: Kamil Janíček (Sokol Bořitov), Martin Klimeš (SK Jedovnice), Antonín Kolář (Rakousko), konec hostování: Michal Kugler ml. (FC Zbrojovka Brno), Martin Sehnal (SK Jedovnice)