B l a n s k o - V jarní sestavě A mužstva nastupuje hned několik odchovanců. Jedním z nich je také obránce Radek Bezděk (24), který se rozehrál k velmi dobrým výkonům. Nejen na sobotní utkání jsme se jej zeptali v našem rozhovoru.
S Rousínovem jste zaznamenali třetí remízu v řadě doma. Jak jsi utkání viděl?

Do utkání jsme vstupovali s jednoznačným cílem - vyhrát. Věděli jsme, že to bude hodně obtížné, což se také potvrdilo. Navíc se hrálo na těžkém terénu. Nakonec je ta remíza spravedlivá. Je škoda, že se nám nepodařilo naplno bodovat. Zkusíme se o vítězství poprat v neděli v Konici.

Úvodních deset minut bylo z vaší strany hodně nevydařených. Měly jste třeba trošku v hlavách hokej Česko - Švédsko, který jste před zápasem sledovali?

Myslím si, že hokej na to vliv neměl. Nám se úvod nepodařil, nic víc bych za tím nehledal. Rousínov nám naštěstí branku nedal a poté už jsme hru vyrovnali a bylo to lepší.

Po bezbrankové první půli byl asi cíl jasný - vstřelit jednu branku a vyhrát 1:0.

Přesně tak. Chtěli jsme vstřelit branku. Bohužel několik šancí se nám nepodařilo využít. Rousínov nás za to potrestal, naštěstí jsme alespoň vyrovnali.

Vedoucí branka Rousínova v podání Růžičky byla hodně pěkná. Kde se stala chyba?

Souhlasím, že ta branka byla pěkná. Bohužel jsme lacino ztratili uprostřed hřiště míč, přišla přihrávka za obranu a Růžička to trefil k tyči.

Zápas přinesl několik žlutých karet a řadu urputných osobních soubojů. Bylo to dáno tím, že se opět hrálo o šest bodů?

Oba týmy dobře věděly, o co se hraje. Terén byl špatný, bojovalo se prostě o každý metr hřiště. Moc tomu nepřidal ani pan rozhodčí, protože některé karty byly vymyšlené, ale to se nedá nic dělat. Dopadlo to tak, jak to dopadlo.

Opět vás podržel brankář Karel Švancara..

Jednoznačně. Chytil minimálně další dva góly, za to mu můžeme poděkovat. Pro nás je škoda, že jsme nevstřelili ještě jeden gól.

V jarní části nastupuješ pravidelně na postu pravého obránce. Tam ti to nejvíce sedí?

Je to post, který mě baví. Cítím se docela dobře. Jen doufám, že se budu ještě zlepšovat.

Jak funguje spolupráce s ostatními obránci?

Myslím si, že si s klukama dokážeme vyhovět. Mrzí mě, že v posledních zápasech jsme inkasovali tolik branek. Hodně jich bylo laciných, občas se trošku zbytečně mezi sebou hádáme. V tomto směru se musíme zlepšit. Tolik branek nemůžeme dostávat.

Na jaře jste získali 13 bodů. Jste s tímto počinem spokojení?

Jsem rád, že jsme udělali těch 13 bodů. Musíme si uvědomit, že v zimě odešlo 9 lidí ze základní sestavy. Hraje se převážně s odchovanci. Já jsem rád, že tomu tak je, bojujeme a to je hlavní. Bodů jsme mohli uhrát i víc, ale buďme rádi za těch 13.

Ze šesti jarních domácích zápasů máte bilanci 2 vítězství 4 remízy a žádná porážka, skóre 10:7. Je to dobrá vizitka?

Je dobře, že jsme ani jeden zápas neprohráli. Mrzí nás remízy s Otrokovicemi a Rosicemi. S Otrokovicemi jsme vedli už 2:0 nakonec z toho byl pouze bod. S Rosicemi jsme měli více šancí, bohužel jsme proměnili pouze jednu. Ztratili jsme tak 4 body. Každý si umí spočítat, kde bychom se v tabulce nacházeli.

Venku jste třikrát po sobě prohráli. Soupeři však byli hodně těžcí?

Je to tak. Bohužel ve Vyškově se nám ten zápas moc nepovedl. Na Slovácku B asi nikdo moc nemohl s body počítat, protože proti nám hráli hned 4 hráči z A mužstva. V Napajedlech jsme doplatili na nevydařený začátek. Potom jsme si vytvořili několik šancí, bohužel žádnou nevyužili.

Hráli jste už proti nějakému týmu, na kterého jsi se ty těšil?

Zatím ne. Právě až teď na Konici. Nevím proč, ale ten tým je mi prostě sympatický. Určitě se na ně těším a doufám, že proti nim uspějeme.

Kdyby ti někdo před rokem řekl, že budeš v dresu Blanska bránit Milana Pacandu, věřil by jsi mu?

Tak to určitě ne (smích). O tom se možná nesnilo více hráčům z našeho mužstva. Myslím si, že Pacanda, Malata a Martin Sehnal jsou nejlepší útočníci v divizi. Konkrétně v zápase s Rosicemi se mi na Pacandu hrálo vcelku dobře, protože terén byl těžký, což mu moc nesedělo. Horší by to bylo s Petrem Malatem, který hrál na druhé straně. Je to výborný fotbalisty, rychlý, má tvrdou střelu. Nás může těšit, že ani jeden se nedokázal prosadit gólově.

Čekají vás poslední tři kola. Určitě budete chtít získat co nejvíce bodů a dokázat fanouškům, že současný kádr A týmu má svoji kvalitu.

Do Konice jedeme s cíle urvat alespoň bod. Doma musíme porazit Pelhřimov a v posledním kole jedeme do Velkého Meziříčí, kde to nebude lehké. V dresu Rájce se mi tam ale podařilo vyhrát, tak snad se to zopakuje s Blanskem.

Jaká je v současné době parta v kabině?

Myslím si, že celý tým je jako jedna parta. Osobně vycházím s každým. Jenom je škoda, že nechodíme na tréninky všichni. Možná bychom hráli i lepší fotbal. Na druhou stranu je jasné, že pokud hrajeme zadarmo, tak někteří kluci kolikrát raději volí místo tréninku práci nebo brigádu.

Situace v klubu sice není příliš dobrá. Přesto, chtěl bys tu pokračovat?

Určitě. Já jsem odchovanec tohoto klubu a srdcař. Moc rád bych tu hrál dál, rozhodně se nikam nechystám. Pevně věřím, že na podzim se tu bude dál hrát divize a já tu budu moci dál oblékat blanenský dres.

V sobotu se bude konat valná hromada klubu. Máš nějaký typ na člověka, která by měl pracovat ve vedení?

Nikoho konkrétního ne, ale určitě by to měl být někdo, kdo je s blanenským fotbalem nějakým způsobem spojen. Hlavně to musí být člověk, který fotbalu rozumí a také je schopný podpořit klub finančně. Pevně věřím, že se tu takoví lidé najdou, protože by byla velká škoda vůči všem, kteří teď v klubu pracují, aby se tu třeba nic nehrálo.

Děkujeme za rozhovor.