Senica

Blansko

2:1

Blansko

Třinec

06.03.2021 | 14:30

Rozpis zápasů

vs

Senica

Blansko

2

1

vs

Blansko

Třinec

06.03.2021 | 14:30

Rozpis zápasů
B l a n s k o - Jednička s hvězdičkou. A podtržená k tomu. Takovou známku si letos zaslouží organizátoři vyhlašování ankety Fotbalista okresu 2011.
Všichni, kdo přišli v pátek podvečer do blanenského kina to mohou určitě potvrdit. Nápaditý scénář, bezproblémový průběh, vynikající pěvecká i sportovní vystoupení, vtipný a pohotový moderátor. Mnohé podobné televizní pořady by se mohly bez nadsázky v Blansku něčemu přiučit. Za zmínku stojí také určitě fakt, že se tentokrát dostavili osobně všichni vyhodnocení, aby převzali cenu, nikdo nikoho nezastupoval. Pomyslnou třešničkou na dortu byla předtočená videoprojekce zdravic předních českých umělců, kteří ve svých vstupech jmenovitě oceněným gratulovali.

Jak již se stalo tradicí, nejvíce prvních míst posbírali zástupci blaneského a boskovického oddílu. Na nejvyšší ocenění ale tentokrát nedosáhli. Králem okresních fotbalových trávníků byl vyhlášen Jan Sehnal z Ráječka, hráč stejného oddílu Martin Bartoš převzal cenu čtenářů Zrcadla Blanenska a Boskovicka a po levici Sehnala usedla na trůn jako nejlepší žena fotbalistka Romana Čtvrtníčková z Rakovce Kotvrdovice. Novopečená královna měla náročný program. Musela časově zvládnout i svůj maturitní ples. Ten se naštěstí pro ni konal v protějším Dělnickém domě. Roli favorita v kategorii trenér roku potvrdil blanenský Jiří Pokoj. Kouč dorostenců, kteří suverénním způsobem vyhráli krajský přebor a po podzimu jsou v popředí divizi, byl evidentně dojatý. „Jsem moc rád. Děkuju svým kluků, myslím, že se sešla mimořádná parta,“ řekl. Jeden z nich převzal zaslouženě cenu pro nejlepšího dorostence. Jan Trtílek je mimořádným střeleckým talentem, se kterým už počítá trenér mužů Michal Kugler na testování v zimní přípravě. Nejlepší starší žák brankář Jan Matuška, syn legendárního rudického kanonýra, prošel rovněž blanenskými mládežnickými týmy.

Jakub Hlubinka ze Suchého byl vyhodnocen jako nejlepší rozhodčí. Moderátor se ho optal, jak je daleko s angličtinou. Znamená to, že má zálusk na pískání mezinárodních zápasů? „Každý má velké plány. Momentálně jsem zařazen do výcvikového programu rozhodčích, v něm po nás angličtinu chtějí,“ smál se Jakub Hlubinka. Připustil, že by ho řídit třeba ligu lákalo. „Ale jsem skromnější. Když se dostanu třeba do divize nebo MSFL budu spojen,“ připustil bratr nastupující cyklistické hvězdy Nikoly Hlubinkové.

Jiřího Vorlického, který získal ocenění jako osobnost roku, potěšila samozřejmě i první místa synů. Jiřího juniora mezi mladšími žáky, Lukáše v kategorii přípravek. „Nepřeceňuji to ale, teprve čas ukáže. Možnost dalšího rozvoje jim jako rodiče samozřejmě chceme v maximální možné výši dát,“ uvedl. Oba boskovičtí talenti již jezdí i do Zbrojovky Brno na vybrané turnaje, o Lukáše je zájem i z nejprestižnějších klubů. „Do konce žákovské kategorie bych je však rád udržel v Boskovicích. Pokud nebude nutné, aby přestoupili, rád bych dohlížel na jejich růst sám. My bychom chtěli, aby pro ně nebyl fotbal na prvním místě, ale aby tam byla rodina, škola a zdraví,“ usmíval se hrdý otec, který je pro kluky největším vzorem.

Na ceremoniálu se bavili i ti, kteří na něj přišli jako na kulturní akci. Jan Mlčoch, alias Karel Gott Revival i adamovská zpěvačka Adéla Grimová obecenstvo nadchli, zaujala i barmanská show i několik vystoupení blanenských cvičenek. Moderoval svižně Vladimír Vlach, známý z televizního vyhlašování losování Sportky. Při rozlepování obálek se vystřídali politici, sponzoři, fotbaloví funkcionáři i hráči, mezi nimiž nechyběl ani brankář Jaromír Blažek, který začínal s kopanou v Blansku. Překvapení čekalo starostu Lubomíra Toufara, který v obálce jméno prvního nenašel. Díky vtipnému nápadu ho nahradila z plátna kina Adéla Gondíková, která jméno Honzy Sehnala oznámila. Celý příjemný večer ukončil raut za doprovodu cimbálu ve foyeru kina.

Fotbalista roku 2011:

1. Jan Sehnal (SK OLYMPIA RÁJEČKO)
2. Martin Sehnal (FK APOS BLANSKO)
3. Antonín Preč (FC BOSKOVICE)
4. Radek Bezděk (SOKOL BOŘITOV)
5. Martin Bartoš (SK OLYMPIA RÁJEČKO)
6. Radim Bubeníček (FK APOS BLANSKO)
7. Aleš Petržel (SLOUP)
8. Ivo Loukota (FK KUNŠTÁT)
9. Michal Šenk (FK APOS BLANSKO)
10. Michal Zouhar (SOKOL LIPOVEC)
11. Vítězslav Kotásek (ASK LIPŮVKA)

Fotbalistka roku 2011:
1. Romana Čtvrtníčková (RAKOVEC KOTVRDOVICE)

Dorostenec roku 2011:
1. Jan Trtílek (FK APOS BLANSKO)

Žák roku 2011:
1. starší Jan Matuška (RUDICE)
1. mladší Jiří Vorlický (FC BOSKOVICE)

Hráč přípravky roku 2011:
1. Lukáš Vorlický (FC BOSKOVICE)

Osobnost roku 2011:
1. Jiří Vorlický (FC BOSKOVICE)

Trenér roku 2011:
1. Jiří Pokoj st. (FK APOS BLANSKO)

Rozhodčí roku 2011:
1. Jakub Hlubinka (SUCHÝ)

Fotogalerie ze slavnostního ceremoniálu