V a v ř i n e c / B l a n s k o - V pohárovém utkání proti 1. HFK Olomouc si odbyl derniéru v dresu Blanska útočník Martin Sehnal. Po 4 letech mění blonďatý kanonýr dres a odchází za trenérem Vašíčkem do HFK Třebíč.
I přes porážku a vyřazení z Ondrášovka Cupu byl s vývojem utkání blanenský útočník spokojen. „Stál proti nám kvalitní soupeř, na něhož jsme neměli. Chtěli jsme si zahrát fotbal a trochu zabojovat, což se nám podle mě povedlo. Alespoň jeden gól jsme mohli vstřelil, ale bohužel jsme neměli moc štěstí. Ale i tak si myslím, že jsme zahráli dobře. Bojovalo se a zápas se neodevzdal, takže divákům se to mohlo líbit,“ dodal Sehnal.

Vinou zranění několika hráčů dostali prostor další hráči z kádru A mužstva, kteří se uvedli ve velmi dobrém světle. Především si dobře počínala stoperská dvojice Jan Cupal - Jiří Pokoj, v útoku odvedl hodně práce Marek Pernica. „Konkrétně mě hodně překvapil Čenda (Jiří Pokoj) na stoperovi a i celkový dojem z naší hry byl vcelku dobrý,“ řekl na adresu svých nyní již bývalých spoluhráčů Sehnal.

Minimálně půl roku se bude muset trenér Šindelka bez důrazného útočníka a střelce z povolání obejít. „V letní přestávce mě kontaktoval Petr Vašíček, odehrál jsem pár přátelských zápasů a dohodli jsme se na mém hostování. Celkově v Třebíči je zázemí i styl hry úplně o něčem jiném. Chtěl bych to prostě zkusit ještě někde jinde. Vedení klubu chce hrát na špici tabulky a pokud to dobře půjde tak i o postup,“ uvedl hlavní důvody svého odchodu Martin Sehnal.

Na blanenské angažmá bude podle svých slov vzpomínat v dobrém. „Prožil jsem tu nádherné 4 roky jak za Petra Vašíčka, tak teď za Romana Šindelky. Je tu výborná parta a vždy se sem budu rád vracet. Myslím si, že za půl roku tu budu nazpět,“ dodal Sehnal.

Celý rozhovor s Martinem Sehnalem si můžete poslechnout zde: http://www.fkblansko.cz/archiv_audio.asp?...