B l a n s k o - Jako hrající trenér dovedl Metru Blansko k vítězství v exhibičním utkání starých gard proti ČKD Blansko. Ctibor Malík starší proměnil v 67. minutě penaltu, která rozhodla o konečném výsledku, jenž vyzněl ve prospěch Metry v poměru 4:3.
Trenére, jaké bylo derby z Vašeho pohledu?

Myslím si, že utkání se divákům líbilo. Pro mě osobně to byl pěkný zážitek. Určitě toto utkání patří do celkového podvědomí blanenského fotbalu. S klukama jsme si zavzpomínali na časy, kdy v krajském přeboru byly na derby ČKD s Metrou plné oba stadiony. Rád na tu dobu vzpomínám, což jsme i dnes probrali se Sašou Malitsem, Mirkem Nečesaným a s panem Syrovým, kteří tyto zápasy zažili. Na zápase bylo také vidět, že v Blansku v minulosti vyrostli a v současné době stále vyrůstají velmi kvalitní fotbalisté, ať to byli panové Knies, Lavický, Juran, můj otec, Saša Malits, v Jablonci teď působí Luděk Pernica, který začínal v ASK, David Bednář hrál druhou ligu a další a další. V létě se udělaly určité kroky, které podle mě budou směřovat k tomu, že FK Blansko bude hrát na všech úrovních dobrý fotbal a svoji kvalitu bude postupně zvyšovat.

Před rokem a půl jste trénoval B tým. Neustále probíraným tématem v klubu je absence umělého trávníku. Jaký je Váš pohled?

Je to v dnešní době nezbytnost, to říkám zcela otevřeně. Blansko na svoji velikost a počet obyvatel musí umělou trávu mít. I když jsem hrával dříve za Metru, tak dnes říkám, že jsem bývalý blanenský hráč a tvrdím bez jakýchkoliv emocí, že ideální prostory jsou na stadionu na Mlýnské. Vím, že je těžké v dnešní době sehnat finanční prostředky, ale já pevně věřím, že s to odpovědným lidem podaří. Je to nezbytnost k tomu, aby se klub posunul o krok vpřed a mohl se dále rozvíjet.

Co byste popřál FK Blansko do dalších let?

Především, aby se situace v klubu stabilizovala a představoval bych si tu minimálně třetí ligu. Blansko v ní jeden rok působilo a ta soutěž byla opravdu kvalitní. Chodily pěkné návštěvy, takže bych si přál, abych v Blansku ještě někdy mohl tuto soutěž shlédnout.

Děkujeme za rozhovor.
Hrající trenér Ctibor Malík a Karel Ťoupek