B l a n s k o - Další důležité utkání v boji o divizní příslušnost čeká netradičně v neděli fotbalisty FK Blansko. V rámci 23. kola divize D hostí od 16:00 svěřenci kouče Hajského na stadionu na Údolní předposlední celek tabulky TJ Tatran Bohunice.
Blansko z posledních čtyř utkání vytěžilo 10 bodů při skóre 12:4 a rázně tak vykročilo k záchraně. K tomuto cíli se může výrazně přiblížit v nedělním utkání proti Bohunicím. Střeleckou formu chytl útočník Jan Koudelka, který v posledních čtyřech utkáních vstřelil šest branek. „Nečekal jsem po zdravotních problémech, že mi to bude tak střílet. Je to paráda. Cítím se skvěle. S Honzou Trtílkem si na špici rozumíme. Vůbec neřeším, jestli dám víc gólů já, on nebo někdo jiný. Důležité jsou body pro tým. Zatím se nám daří. Vyhráno ale ještě rozhodně nemáme. Divize je vyrovnaná. Do konce zbývá dost kol a záchrana jistá není,“ řekl v rozhovoru Blanenský deník Koudelka.

Tatran se podobně jako v loňském ročníku pere o divizní příslušnost. V současné době patří svěřencům trenéra Lukáše Kříže 15. místo se ziskem 17 bodů, skóre 24:43. Na první nesestupové místo Tatran ztrácí pouhé tři body, i když při současné podobě tabulky na konci soutěže by k záchraně potřeboval ještě o bod více, protože s Bystřicí nad Pernštejnem oba vzájemné zápasy prohrál.

Z posledních dvou utkání získal brněnský celek čtyři body, stejně jako Blanenští. V rámci 21. kola porazil v domácím prostředí Polnou 2:1 a v posledním kole ukořistil cenný bod za remízu 1:1 na hřišti dalšího zachraňujícího se týmu Sokola Tasovice.
K oporám mužstva patří brankář Marek Gruber, který v minulosti působil v Boskovicích a v sezóně 2010/11 pomohl svými zákroky k postupu Slovanu Rosice do MSFL. Zde se potkal se současným obráncem Blanska Petrem Čoupkem. V probíhající sezóně udržel Gruber dvakrát čisté konto, o dvě více jich má blanenský David Juran.

Výraznou osobností Tatranu je bývalý ligový hráč Brna Pavel Šustr, který je ve svých 39letech je stále platný hráčem, o čemž se přesvědčili Blanenští v podzimním vzájemném utkání na půdě Tatranu, které skončilo 2:2. Konečnou remízu pro domácí obstaral svoji trefou z trestného kopu právě Pavel Šustr, na jehož adresu tehdy trenér Jiří Hajský pronesl: „Je vidět, že svými zkušenostmi a kopací technikou svoji váhu pro mužstvo má. Je škoda, že typově podobného hráče v Blansku nemáme.“ Pozornost budí také kapitán Bohunic, kterým je 204 cm vysoký střední obránce Stanislav Píšek.

V zimní přestávce do Bohunic zamířil na hostování ze Sparty Brno zkušený kreativní záložník David Cupák, který na podzim působil v třetiligové Břeclavi. Odtud si však přinesl trest na 10 utkání za vyloučení v domácím utkání 12. kola MSFL se Zlínem B. Z tohoto trestu si již tři utkání odpykal na podzim a pět v jarní části. Zbylé dva zápasy mu byly s podmínkou prominuty a tak jeho služeb může trenér Tatranu Lukáš Kříž poprvé využít v zápase s Blanskem.

V kádru nedělního soupeře působí také jeden hráč, který v minulosti oblékal dres Blanska. Je jím 24letý záložník Roman Kostka, který v divizní sezóně 2009/2010 zasáhl na podzim pod vedením tehdejšího trenéra Blanska Zbyňka Zbořila do 10 utkání. Do Bohunic v zimě zamířil na hostování také další záložník Jaroslav Kubec, který část uplynulé zimní přípravy absolvoval v Blansku. Nejlepším střelcem Tatranu je s šesti brankami útočník Filip Damborský, jehož dvě branky v posledních dvou utkáních výrazně přispěly k čtyřbodovému zisku Tatranu.

Utkání FK Blansko - TJ Tatran Bohunice se hraje v neděli 27. 4. od 16:00 na stadionu na Údolní
(rozhodčí utkání: Jakub Hlubinka - Jan Mayer, Alex Denev, delegát: Miroslav Juránek).

ONLINE přenos

FK Blansko - TJ Tatran Bohunice

Další zápasy

23. kolo divize D (26. a 27. 4. 2014):
so, 16:00: Rosice - Tasovice, Líšeň - Bystrc, Napajedla - Hodonín, Uherský Brod - Polná
ne: 10:15: Velké Meziříčí - Vyškov, 16:00: Vrchovina - Stará Říše, Pelhřimov - Bystřice nad Pernštejnem

Podzimní vzájemné utkání

Sezóna 2013/14, 8. kolo, sobota 28. 9. 2013, 16:00
TJ Tatran Bohunice - FK Blansko 2:2 (1:2)
Branky:
5. Král, 77. Šustr - 26. Trtílek, 45. Ullmann, ŽK: 64. Král, 76. Kotol - 60. Gromský, 62. Ullmann, 76. Buchta, Rozhodčí: Reich - Holub, Nejedlý, Delegát: Brtníček, Diváků: 200
Bohunice: Gruber - Záboj, Píšek (C), Král, Hon (60. Masařík) - Forman (46. Kostka), Kulička, Suchý, Kotol - Damborský (69. Burčík), Šustr