B l a n s k o - Blansko nepřestává posilovat. V rámci tvorby kádru pro druhou ligu se do Blanska dostává obránce se zkušenostmi z nejvyšší soutěže - Matěj Helebrand. V Blansku bude působit na jednoročním hostování.

Blansko získává v podobě Matěje Helebranda kvalitní zpevnění defenzívy. Třiadvacetiletý bek má ve svých statistikách zapsaných 11 startů v nejvyšší soutěži, ve kterých si připsal jednu branku. Jarní část uplynulého ročníku strávil Helebrand na hostování ve druholigových Vítkovicích, kde naskočil do deseti utkání F:NL. Celkově pak odehrál ve druhé nejvyšší soutěži 35 duelů. Dalších devět utkání přidal v MOL Cupu, kde se i jednou prosadil.

„Po návratu z Vítkovic nás zastihl COVID-19 a museli jsme do karantény. Po návratu na hřiště mi bylo sděleno, že se do základu nevejdu a jelikož jsem mladý hráč, tak by pro mě bylo nejlepší jít někam hostovat. Po krátké debatě jsme se dohodli s Blanskem,“ popisuje dění v letní přestavce nováček v dresu Blanska.

„Blansko je fotbalovou veřejností dobře vnímáno. Mají tu dobrý tým. Když jsem byl ještě ve Vítkovicích, tak jsme s nimi hráli přátelský duel. Jsem si síly týmu vědom, nešel jsem úplně do neznáma,“ dodává Helebrand.

„Z Vítkovic jsem vlastně znal Lukáše Kaniu a taky spoustu kluků alespoň od vidění,“ říká majitel jedné vstřelené branky ve FORTUNA LIZE.

„Výsledky Blanska v přípravě byly výborné, příprava hodně napoví, ale liga je o něčem jiném. Bude hodně záležet na tom, jak to vezmeme jako celý tým, respektive celý klub a jak se nám bude dařit zvládnout hned ty první zápasy. Věříme, že to bude dobré,“ uzavírá třiadvacetiletá posila Blanska.

„Matěj Helebrand i my potřebujeme, aby pravidelně hrál. Jsme rádi, že jsme se domluvili s Blanskem, kde může získat další cenné zkušenosti ve druhé nejvyšší soutěži,“ vysvětluje sportovní manažer Slezského FC Alois Grussmann.