2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Druhé tréninkové utkání fotbalistů Blanska přivedlo na Mlýnskou celek Svratky Brno. K vidění bylo bojovné utkání, které nabídlo celkem 7 branek. V první půli se hrál dobrý fotbal s několika zajímavými šancemi, padly 3 góly a výsledkem bylo poločasové vedení 2:1 pro domácí. Ve druhé půli se sice povedlo hostům srovnat hned z kraje druhé půle, ve zbytku zápasu však branky vstřelili pouze blanenští a došli tak k vítězství 5:2. Nutno však dodat, že je v této fázi přípravy důležitější kvalitní tréninkový proces, než samotný výsledek. Utkání trenérům, kteří opět střídali nepravidelně a protočili prakticky všechny hráče, určitě přineslo další postřehy směrem k jarní části soutěže či dalším přípravným zápasům.

přátelské utkání , 23. ledna 2024, FK Blansko - FC Svratka Brno

5:2

2:1

FC Svratka Brno

Branky: 33. Černý, 45. Kocůrek, 70. Novák, 84. Jambor, 90. Novotný

Kubica (46. Nešetřil) - Černý, Kocůrek, Foltýn, Novák, Němec, Rajčinec, Psota, Málek, Ščučka, Novotný
Střídali: Nešetřil, Gimsay, Jambor, Smrčka, Kamenský

Foltyn, Valenta - Čurda, Moll, Čápek, Řezník, Malishevskyy, Preis, Janík, Odaleko, Kratochvíl, Tkach, Cebák, Schulz, Svensson, Havlát, Morávek, Ostrovka
Trenér: David Kříž

Stejně jako proti Boskovicím, i tentokráte oba týmy střídaly hráče nepravidelně. Ti hráči, kteří zrovna nehráli, plnili tréninkové dávky pod taktovkou kondičního trenéra Tomáše Háka.

Druhé přípravné klání začalo zostra, když hned ve 3. minutě napřáhl Rajčinec z dálky do břevna. V dalších minutách se střídaly šance na obou stranách, za domácí se ještě neprosadili Němec nebo Jaroš, ale ve 33. minutě otevřel skóre Černý, který těžil z dobrého centru Jambor. Hrál se nadále aktivní fotbal a k vidění byly do konce poločasu ještě 2 branky. Nejprve hosté srovnali ve 41. minutě, když dorazili skákavý volej, domácí ale stihli odpovědět pár vteřin před koncem poločasu gólem Kocůrka. Po 45 minutách tak svítil na tabuli stav 2:1 po pohledném fotbalu, kde bylo k vidění vícero šancí.

To druhá půle tak aktivní nebyla, leč v ní padlo gólů více. Svratce se povedlo v 55. minutě srovnat na 2:2, avšak zbytek druhé půle patřil spíše Blansku, které si vytvářelo více příležitostí. Hodně vidět byl například Manji Gimsay nebo Karel Jaroš nebo Petr Nešetřil, který naskočil do druhé půle (první odchytal David Kubica) a zlikvidoval jedno přečíslení. V 70. minutě Jaroš rozehrál akci, kterou ukončil gólem Novák. Pojistku skóre přidali v 84. minutě Jambor a v 90. minutě Novotný.

Blansko tak zvítězilo i ve druhém přípravném, hlavně však tréninkovém, utkání v poměru 5:2. Další klání čeká Blansko hned v sobotu, kdy se na Mlýnské představí tým Sigmy Olomouc U19. Utkání startuje ve 13 hodin.