Ostrava

Blansko

4:1

Blansko

Hradec Králové

28.10.2020 | 14:30

Rozpis zápasů

vs

Ostrava

Blansko

4

1

vs

Blansko

Hradec Králové

28.10.2020 | 14:30

Rozpis zápasů
B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko jsou po třech odehraných kolech nejlépe střílejícím mužstvem v divizi. I když se gólově prosazují oba blanenští útočníci Hansl a Trtílek, tabulce střelců týmu vévodí pro někoho překvapivě David Müller, který coby defenzivní hráč skóroval již třikrát.
Po třech odehraných utkáních jsi nejlepším střelcem týmu? V čem je změna oproti jaru, v němž již neskóroval ani jednou?

Na jaře jsem prišel do nového týmu, myslím si, že jsem se aklimatizoval docela dobře. Polovinu jarní části jsem hrál stopera a druhou polovinu levého obránce. Nechodil jsem ani tolik na standardní situace a když už jsem se do zakončení dostal, tak chybělo i potřebné štěstí.

Tým v úvodu sezóny vybojoval 4 body? Panuje v kabině spokojenost, nebo jste mysleli na zisk více bodů?

Myslím, že kdyby nám před začátkem sezóny někdo řekl, že budeme mít 4 body po 3 zápasech, tak to asi bereme. Nálada je dobrá, máme výborný kolektiv, který táhne za jeden provaz.

V létě přišli noví hráči Jan Horáček, Jiří Hepp, Ondřej Skoupý, David Michálek, z dorostu vypomáhá brankář Michal Šmerda. Jak zapadli do kolektivu?

Jsou to mladí a šikovní kluci. Máme celkově mladý kolektiv, takže do týmu zapadli výborně. Určitě tím stoupla kvalita našeho týmu a zvýšila se konkurence, což určitě ocení trenér, který má více variant do hry.

Po dvou dobře odehraných utkáních s Rosicemi a v Bystrci jste nezvládli první poločas s Vyškovem? V čem byla příčina?

Nastoupili jsem do utkání vlažně, jak kdyby to mělo jít samo. Chyběla nám bojovnost a chtíč. Proto nás Vyškov po všech směrech přehrával.

Druhý poločas jste naopak odehráli se ctí, což ocenili i diváci. Nakonec jste byli velmi blízko zisku bodu. Byla v kabině o přestávce velká bouřka?

Do druhého poločasu jsme si řekli, že už nemáme co ztratit a že se pokusíme o obrat, už jen kvůli divákům, kterých přišlo hodně a my doufáme, že budou chodit a fandit i nadále. Bouřka nebyla, od trenéra přišlo povzbuzení a vyhecování, což nám pomohlo.

Jak zatím celkově hodnotíš tvé blanenské působení? Na jaře jste vybojovali postup, nyní si zatím důstojně počínáte v divizi...

Své působení hodnotím kladně. Nikdo nám nevěřil a my dokázali postoupit do divize, ve které jsme prozatím naznačili, že nebudeme do počtu a budeme v ní hrát důstojnou roli.

Přišel jsi z Boskovic, které historicky byly rivalem Blanska a příliš přestupů tímto směrem nebylo. Určitě jsi si vyslechl své...

Vyslechl jsem si toho docela dost. Ani jsem některé reakce nečekal. Ale myslím, že jsem všem kritikům odpověděl postupem do divize, který si nikdo z nich ani nepřipouštěl.

Chtěl byl jsi v Blansku pokračovat i na jaře?

Pokud svými výkony budu Blansku pomáhat a vedení s trenérem budou mít zájem o mé působení v klubu, tak moc rád zůstanu.

Co by jsi chtěl závěrem vzkázat blanenským příznivcům?

Chtěl bych jim poděkovat za podporu a to nejen v domácích zápasech, ve kterých vytvářejí dobrou atmosféru, ale i za to, že s námi jezdí na hřiště soupeře, kde jsou kolikrát slyšet více než domácí.

Děkujeme za rozhovor.

Foto: Deník/Hynek Skoták