2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Podzimní část finišuje a na fotbalisty Blanska čeká poslední kolo před zimní přestávkou. To odehrají blanenští na Údolní, kam dorazí aktuálně poslední tým tabulky MSFL – MFK Vítkovice. Ten se bude snažit o první výhru v soutěži, Blansko chce naopak navázat na poslední 2 zápasy, ve kterých si poradilo doma s Hodonínem a naposledy venku se Znojmem. Utkání na Údolní startuje v sobotu od 13:30 hodin. V PŘÍPADĚ NEPŘÍZNĚ POČASÍ SE UTKÁNÍ MŮŽE PŘESUNOUT NA HŘIŠTĚ S UMĚLOU TRÁVOU NA MLÝNSKÉ ULICI.

PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘE

Vítkovice jsou dalším nováčkem v letošní sezóně MSFL, když ještě loni hrály Divizi F. Do letošního ročníku 3. ligy postoupil klub z východu republiky administrativní cestou, když převzal licenci od Vratimova, který se rozhodl v MSFL nepokračovat, ač se v ní udržel. Postup do vyšší ligy si však vybírá svoji daň, protože Vítkovice stále čekají na své první vítězství za 3 body. Na svém kontě tak mají celkově pouze 4 body za 4 remízy (Znojmo, Zlín B, Vrchovina, Hranice), zbytek utkání prohrály. Domácí borce však jistě nečeká nic příjemného, neboť houževnatý soupeř mnohdy prohrál velmi těsným rozdílem.

Naposledy se Vítkovice představily na domácím hřišti, kde hostily soupeře z Uherského Brodu. Hosté nastavili zrcadlo utkání již v 9. minutě, kdy se prosadil hostující Michalec a ve 33. minutě navyšoval na 0-2 z pohledu Vítkovic Josefík. Domácí sice v závěru prvního poločasu snižovali po gólu Tamajky, Brod však utkání zvládl, neboť hned ve 46. minutě opět odskočil o 2 branky zásluhou Michalce. Vítkovice tedy zapsaly 3. porážku v řadě, i když hrály 40 minut v přesile, neboť byl vyloučen hostující Josefík.

Nejzkušenějším hráčem co do počtu startů v MSFL je blanenským hráčům a fanouškům velmi dobře známý Martin Pecuch, který ve Vítkovicích hostuje právě z Blanska. Pro něj tak vzájemný zápas bude o to pikantnější. Pokud do utkání nastoupí, připíše si svůj jubilejní 100. start v MSFL. Nejlepším střelcem je pak záložník Matyáš Richtár se čtyřmi přesnými trefami.

Z KÁDRU BLANSKA

Blansko v posledním kole vyválčilo 3 body na půdě Znojma, které se celý podzim pohybuje v podobných příčkách v tabulce. Oba týmy dělily před utkáním v tabulce pouhé 2 body. Blansko přežilo úvodní nápor domácích a postupně se dostalo do zápasu. V 17. minutě se hlavou prosadil Jaroš, jehož branka byla v prvním poločase zároveň jedinou. Do druhého poločasu vstoupilo Znojmo aktivně a dostalo hosty z Blanska pod tlak. Odměnou jim bylo v 68. minutě vyrovnání z kopačky Goncalvese. Své mužstvo v následujících minutách podržel brankář Nešetřil a za neproměněné šance domácích přišel trest. 8 minut před koncem se po centru Chyly prosadil Holman a Blansko už vedení nepustilo. Po výhře 2:1 si blanenský tým připsal veledůležité 3 body a poskočil tabulkou směrem vzhůru. Utkání komentoval Erik Mihola, který se v tomto zápase ujal kormidla jako hlavní trenér místo Jiřího Vorlického, který v tomto utkání absentoval. „Nebyl to z naší strany asi moc pohledný zápas, nechytili jsme začátky obou poločasů. Dlouho jsme se nemohli dostat do tempa, zbytečně jsme se nechali zatlačit na vlastní půlce, z čehož pak pramenily šance soupeře. Na druhou stranu to ukázalo, jaký má náš tým charakter. V poločase jsme si řekli, že když to nejde fotbalově, tak to odjezdíme a urveme body nasazením a bojovností. I takové zápasy jsou a jsem rád, že jsme to zvládli.“ A co očekává od zápasu s Vítkovicemi? „Bylo by skvělé udržet si před jarní částí sezóny odstup od sestupových míst. Doma teď body příliš nerozdáváme a určitě nebudeme chtít dělat v posledním zápase výjimku. Chceme se rozloučit s fanoušky dobrým výkonem a naladit se na jarní část, uděláme pro to vše!“

Blansko se po výhře ve Znojmě vyšvihlo tabulkou vzhůru a aktuálně mu patří 12. místo tabulky za 5 výher, 2 remízy a 9 porážek, celkově má na kontě 17 bodů. Nutno však dodat, že ve 3 bodech jsou týmy na 10. – 16. místě tabulky. Nejlepší střelec Blanska Miloš Kapur ve Znojmě neskóroval, avšak stále vede tabulku střelců Blanska a zároveň si udržel 3. místo v tabulce střelců MSFL s devíti přesnými trefami. Na záda mu dýchá ale Karel Jaroš, který si ve Znojmě připsal svoji sedmou branku v sezóně.

Duel na Údolní startuje v sobotu 19. listopadu ve 13:30 hodin. V PŘÍPADĚ NEPŘÍZNĚ POČASÍ SE UTKÁNÍ MŮŽE PŘESUNOUT NA HŘIŠTĚ S UMĚLOU TRÁVOU NA MLÝNSKÉ ULICI!