B l a n s k o - Fotbalový stadion na Údolní hostí tuto neděli oblastní kolo největšího fotbalového turnaje pro hráče do deseti let v Česku E.ON Junior Cup. Dvanáct žákovských týmů z okresů Blansko a Prostějov bude na turnaji bojovat o účast v republikovém finále.
Ve hře také řada zajímavých cen, včetně pobytu ve Fotbalové škole Petra Čecha. „Hrajeme na domácím hřišti, proto věříme v dobrý výsledek, což pro nás představuje alespoň účast v semifinále,“ uvedl sekretář klubu FK APOS Blansko Hynek Jarůšek. Blanenští fotbalisté hrají místní okresní soutěž, a proto vítají i možnost konfrontace s kluby ze sousedního prostějovského okresu. „Vítáme také fakt, že o děti je díky bohatému doprovodnému programu E.ON Junior Cup tradičně postaráno od začátku do konce,“ řekl Jarůšek. Vítěz oblastního kola turnaje pojede v září na Velké finále do Prahy, kde se rozhodne o celkovém vítězi. „Vítěz se zúčastní mezinárodního halového turnaje v německém Gilchingu a zároveň získá vstupenky na říjnové utkání české reprezentace se Španělskem, včetně možnosti přivést hráče na hřiště,“ řekl Marek Pagač z energetické společnosti E.ON, která celý turnaj zaštiťuje.

Největší žákovský turnaj svého druhu v republice však nabízí odměny všem, nejen vítězům. První tři týmy obdrží kompletní sady dresů a každý hráč kromě řady dalších dárků i značkový míč Puma. „Vyhlášeni budou nejlepší brankář, střelec a hráč turnaje,“ uvedl Marek Pagač. Nejlepší hráči všech čtrnácti oblastních kol pak dostanou poukaz na týdenní pobyt ve Fotbalové škole Petra Čecha, kde se se slavným brankářem také osobně setkají. „Pro malé fotbalisty je to obrovská motivace a šance sbírat zkušenosti od jednoho z nejlepších hráčů současnosti,“ řekl Pagač.

E.ON Junior Cup se během své existence zařadil mezi nejpopulárnější sportovní akce v českém mládežnickém sportu. Sešly se v něm tisíce malých fotbalistů. Popularitu si přitom turnaj získal také svým bohatým doprovodným programem, který nebude chybět ani v Blansku. Velkým lákadlem je zejména E.ON Rodinný fotbálek, jehož patronem se stal opět brankář Petr Čech. V nafukovací aréně spolu soupeří rodinné týmy v počtu tří až čtyř osob, mezi nimiž musí být alespoň jedna žena. Zájemci se mohou registrovat buď přímo na místě nebo na internetové adrese www.eonrodinnyfotbalek.cz.

Společnost E.ON se podle Marka Pagače snaží podporovat aktivní zábavu pro celou rodinu. „Takový způsob trávení volného času je určitě zdravější a prospěšnější než třeba hraní počítačových her a sledování televize,“ uvedl Pagač. Vedle stále populárnějšího E.ON Rodinného fotbálku se diváci i účastníci turnaje mohou zapojit například do fotbalových dovednostních soutěží, vyzkoušejí si jízdu na čtyřkolce či Segwayi nebo se mohou bavit biketrialovou show.

E.ON Junior Cup začíná v Blansku od 9. hodin, týmy budou hrát systémem každý s každým. Odpoledne jsou pak na programu zápasy o umístění. Po 16. hodině se utkají nejlepší dva týmy o celkové vítězství, souběžně se hraje zápas o třetí místo. Vyhlášení celkových výsledků je plánováno na sedmnáctou hodinu. Týmy přihlášené do tohoto kola

Skupina I:
A ASK Lipůvka
B TJ Haná Prostějov
C SK Moutnice
D TJ Sokol Borová
E FC Boskovice
F FK APOS Blansko

Skupina II:
G FK Drnovice
H 1. SK Prostějov
I FC Mokrá Horákov
J SK Sokol Lipovec
K TJ Sokol Čechovice
L Rudice

Bezpečné branky

V reakci na několik případů vážných zranění dětí na sportovištích klasickými fotbalovými bránami se energetická společnost E.ON rozhodla zvyšovat bezpečnost hřišť rozmisťováním bezpečných fotbalových bran ze speciálních kompozitních materiálů, u nichž zranění nehrozí. Díky patentované konstrukci totiž potřebuje tato branka k překlopení 17krát více energie než duralová a 12krát více energie než ocelová branková konstrukce. I během Junior Cupu se samozřejmě bude hrát na bezpečné branky. Ty budou instalovány vždy na obou hracích plochách v rámci série E.ON Junior Cup. „Bezpečnost je na prvním místě, navíc věková skupina dětí kolem deseti let, je v tomto ohledu jednou z nejrizikovějších,“ vysvětluje celou věc vedoucí marketingu E.ON Martin Dvořák.

E.ON Rodinný fotbálek

E.ON Rodinný fotbálek je zastřešující název pro celou řadu aktivit, kterými energetická společnost E.ON podporuje zábavu pro celou rodinu v regionu, kde působí. Aktivity jsou rozděleny na několik částí, které oslovují jak nejširší veřejnost, tak registrované fotbalové kluby. Společným centrem všech těchto aktivit je internetová stránka www.eonrodinnyfotbalek.cz, v níž každý, ať už jednotlivec, rodina nebo fotbalový klub, najde veškeré potřebné informace. Do platformy E.ON Rodinný fotbálek patří programy pro fotbalové fandy E.ON Rodinné turnaje a E.ON Fotbalová rodina a programy pro organizované mladé fotbalisty E.ON Junior Cup a E.ON Vybavení klubu.

Audiopozvánka