2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Mrazivé sobotní odpoledne nabídlo na Mlýnské souboj domácího Blanska proti ligovým dorostencům Sigmy Olomouc. Utkání nabídlo dva odlišné poločasy. V tom prvním dostala příležitost sestava širšího kádru doplněná o dva zkušenější hráče. Hra se odehrávala hlavně na půli blanenských a ti se museli po většinu času bránit rychlonohým soupeřům. Dobrou práci odváděl gólman Nešetřil, který byl stále v permanenci. Odměnou pro hosty se stala 27. minuta a gól kapitána Michalíka. Do druhé půle trenérský štáb postavil do hry zkušenější hráče a stálice v sestavě z podzimní částí MSFL, a bylo to znát. Útočné akce začalo produkovat Blansko a odměnou mu byla proměněná penalta z kopačky Sedláka. Domácí mohli o výhru přijít v samém závěru, ale hostující Nguyen selhal ve vyložené šanci. Blansko tak remizovalo 1:1.

přátelské utkání , 27. ledna 2024, FK Blansko - SK Sigma Olomouc U19

1:1

0:1

SK Sigma Olomouc U19

Branky: 78. Sedlák (pen.) - 28. Michalík
Rozhodčí: Slabý - Stejskal, Volgemut

Nešetřil - Foltýn, Rajčinec, Kocůrek, Smrčka, Psota, Němec, Novotný, Novák, Čejka, Málek
Střídali: Kubica, Jaroš, Gimsay, Chyla, Kamenský, Sedlák, Jambor, Tulajdan

Čtvrtlík - Táborský, Siegl, Pavlíček, Stryk, Gyore, Vaculík, Zahradníček, Nguyen, Michalík, Judas
Střídali: Král, Kubát, Oříšek, Drábek, Huňa, Škoda
Trenér: Jan Krajčovič

Stejně jako v minulém klání se Svratkou protočil trenér Vorlický všechny hráče, které měl k dispozici. Do hry nezasáhli pouze Blažík a Ondřej Porč, navrátilec do Blanska po testech v Prostějově. První jmenovaný dohání tréninkové manko po dlouhém zranění, ten druhý doléčuje drobný šrám.

První půle utkání patřila hráčům Sigmy. Blanenští v sestavě ochuzené o zkušenější hráče nezachytili z počátku tempo a hráči Olomouce si vytvářeli více šancí. Ve 23. minutě orazítkovali přímo z rohového kopu břevno a i přes několik dobrých zákroků brankáře Nešetřila nakonec otevřeli skóre. Ve 28. minutě dostal pas za obranu kapitán Sigmy Michalík a zakončil k bližší tyči blanenské brány - 0:1. Krom střel Novotného a Málka, které nemířily do prostoru brány, si domácí nevytvořili prakticky nic a čekalo se, jaký vliv bude mít na vývoj utkání střídání zkušenějších hráčů, kteří první půli nabírali kondici v podobě sprintů a běhání.

Střídání se projevilo prakticky okamžitě, neboť druhá půle naopak patřila hlavně Blansku díky zkušenostem, které stály proti mladíkům z Olomouce. Do druhé půle naskočil za hosty gólman Král a velmi dlouho držel nadějný výsledek. Hlavně Gimsay nebo Jambor zkoušeli své štěstí, ale hostující gólman se prezentoval dobrými zákroky. Občas zahrozili i hosté z ojedinělých akcí, na koncích z nich byl často aktivní Nguyen, ale velmi dobře si vedl i Kubica. V 78. minutě stáhl olomoucký stoper k zemi Gimsaye a rozhodčí Slabý ukázal na penaltový puntík. Pokutový kop si na svá bedra naložil Sedlák, který nezaváhal a srovnal stav zápasu - 1:1. Ke konci utkání to ještě zkoušel opět aktivní Nguyen, ale jednou ho zastavil ofsajd, podruhé on sám, když nezakončil ve vyložené šanci dostatečně razantně.

Nic dalšího už mrazivé utkání nenabídlo a Blansko tak remizovalo s dorostem Sigmy Olomouc 1:1. Další utkání čeká na blanenské opět v sobotu, 3. února, kdy na Mlýnskou zavítá další dorostenecké družstvo, tentokrát z brněnské Zbrojovky. Utkání začíná opět ve 13 hodin.