2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

Dorostenecké týmy proti Vyškovu utkání nezvládly a zapisují tak v prvním utkání jara porážku.

STARŠÍ DOROST
MFK Vyškov - FK Blansko 3:1 (2:0)
Sestava: Adam Pernica - Martin Doležel, Dominik Zouhar, Tomáš Pernica, František Dujka, Ondřej Farník, Tomáš Farník, Robin Jarůšek, Lukáš Málek, Matěj Ščučka, Natan Doubek
Náhradníci: Patrik Palacký, Jakub Tesař, Dominik Buš
Střelec: Patrik Palacký

Komentář trenéra Erika Miholy
Starší dorost v zápase doplatil na individuální chyby a značnou nervozitu v prvním poločase. Soupeř hrál jednoduchý fotbal, se spoustou osobních soubojů, které na malém hřišti byly místy na hraně pravidel. V sedmé minutě využili hosté skrumáže v naší šestnáctce a po naší vlastní brance se dostali do vedení. Naši hráči poté spálili dvě vyložené šance, kdy po střele Ondry Farníka zvonily obě tyče, druhou tutovku spálil Dominik Zouhar. V 19 minutě ztratil míč na středu hřiště Dujka a domácí z rychlého protiútoku zvýšili na 2:0. Ve druhé půli se obraz hry rapidně změnil, naši hráči odhodili nervozitu a uzamkl soupeře na jeho polovině. V 60 minutě po centru ze strany uklidil míč do sítě Palacký a soupeř v tu chvíli nevěděl, co dělat. Bohužel s ojedinělé střely, která byla tečovaná za záda našeho brankaře, nám soupeř znovu odskočil na rozdíl dvou branek. Naši hráči si tak přes zlepšený výkon neodváží z Vyškova ani bod.