2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

B l a n s k o - Dorostenecké týmy zavítaly v rámci 12. kola divize D na hřiště v Radešínské Svratce, kde své domácí zápasy hraje SFK Vrchovina. Starší dorostenci v nervózním utkání remizovali se svým soupeřem 1:1, když od 15. minuty hráli oslabeni o vyloučeného D. Zmeka. Mladší dorostenci zvítězili vysoko 6:0!
12. kolo divize D dorostu, starší dorost
sobota 24. 10. 2015, 10:00 | stadion Radešínská Svratka
SFK Vrchovina - FK Blansko 1:1 (1:1)
Branky:
33. Šmída Petr (pen.) - 26. Vintr Libor
ŽK: 67. Ondra, 80. Horálek - 15. D. Zmeko, 31. Zemach, 32. L. Strya, 55. O. Zmeko, 57. Loula, 68. Mareček
ČK: 15. D. Zmeko (Blansko, po 2. ŽK)
Diváků: 20
Rozhodčí: Klement - Půlpán, Sýkora
Sestava: J. Matuška - L. Strya, Zemach, Mareček, Maňoušek (C) (29. Šamalík), R. Keprt, Loula, Vintr (41. Hanák), Bílek, O. Zmeko, D. Zmeko

Branky:
31. Gansukh Chongor, 67. Gansukh Chongor, 70. Gansukh Chongor, 45. Šmerda Dominik, 53. Němec Richard, 64. Ševčík Radim
ŽK: 19. Duda - 29. D. Šmerda
Diváků: 20
Rozhodčí: Půlpán - Klement, Sýkora
Sestava: Veselý - R. Němec, Lukáš Pernica, Pačovský, T. Feik, Gregor, D. Šmerda (C), Prudil (72. F. Šenkeřík), Gansukh, M. Doležel, Ševčík
Náhradníci: F. Šenkeřík
Trenér: Zdeněk Veselý
Vedoucí týmu: Josef Šmerda

Hodnocení Zdeňka Veselého: „Ve 12. kole jsme zajížděli na půdu SFK Vrchovina. Utkání se hrálo na jejich tréninkovém hřišti v Radešínské Svratce, na kterém bylo, bohužel, jeho tréninkové zatížení dost znát. Od první minuty se hrál bojovný, ale ne moc pohledný fotbal plný nakopávaných míčů, dlouho bez gólových šancí. Od poloviny prvního poločasu jsme ale přece jen začali získávat mírnou převahu. Nejprve se v šanci ocitl Gregor, nedokázal však přehodit vybíhajícího brankáře domácích a neuspěl ani s následnou dorážkou. Potom dostal od Feika míč krásně do uličky rozběhnutý Gansukh a tváří v tvář brankáři nezaváhal - 0:1. Ve 35. min. předvedl nádhernou individuální akci Šmerda, když prošel přes několik bránících hráčů, jeho přihrávku do vyložené šance jsme však nedokázali přetavit v další branku. Ve druhé půli pokračovala naše převaha z konce prvního poločasu a projevila se hned ve 45. min., když z 22 metrů vystřelil pěkně Šmerda a bylo to 0:2. Za dalších osm minut se z velké dálky opřel do míše Němec a nachytal domácího brankáře - 0:3. Od této chvíle už jsme drželi otěže zápasu pevně v rukách a postupně jsme přidávali další branky. Nejprve po kombinaci na pravé straně vnikl do pokutového území Ševčík a ze 14 metrů levačkou obstřelil domácího brankáře - 0:4. Za další tři minuty si vybral další slabší chvilku domácí brankář, když vyběhl mimo vápno na přihrávku Prudila za obranu, míč ale nezasáhl, rozběhnutý Gansukh jej dostihl a z ostrého úhlu trefil odkrytou branku - 0:5. V 70. min. jsme potom ukázkově vyřešili brejkovou situaci 4 na 3, Šmerda ideálně uvolnil Gansukha, ten postupoval sám na domácího brankáře a prostřelil jej - 0:6. Potom se ještě dostali ke slovu hosté, když rozhodčí zapískal ve středu hřiště (ne poprvé) faul, který viděl snad jen on sám. Z následného trestného kopu domácí kapitán nádherně vystřelil k naší pravé tyči, Veselý ale dokázal míč vyrazit. Nepřesnosti hlavního rozhodčího vyvrcholily v poslední minutě, když nejprve neodpískal evidentní hraní rukou domácího hráče v našem pokutovém území a následně odpískal sporný pokutový kop na tohoto hráče. Spravedlnost ale tentokrát nebyla slepá, když domácí hráč ze značky pokutového kopu přestřelil. Hráče musíme pochválit zejména za bojovnost a disciplínu, kterou dnes předvedli, neboť na menším a nerovném hřišti to byl základní předpoklad úspěchu. Této bojovnosti si ceníme o to víc, že někteří naši hráči nastupovali k utkání nedoléčení po nemoci či zraněních. Ve druhé půli jsme k této bojovnosti přidali i více fotbalovosti a výsledek se dostavil.“