2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

B l a n s k o - Sobotní dopoledne na Údolní patřilo dorostencům, kteří se od 10:15 a 12:30 střetli s mužstvy Frýdku-Místku. Starší odehráli se svým soupeřem vyrovnanou partii, museli podstoupit spoustu osobních soubojů a v závěru byli blízko ke vstřelení branky, nicméně skóre zápasu zůstalo nezměněno - 0:0. Mladší držel po celou dobu utkání svými výbornými zákroky brankář Kubín, ale ani on nezabránil porážce 1:4.
FK Blansko - MFK Frýdek-Místek 0:0

Sestava Blanska:
Veselý - Souček, Pačovský(C), Skácel, Němec - Ševčík, Fiala, Rek, Sehnal, Havelka - Jarůšek
Náhradníci: Švaňhal, Stupinský, Buchta, Štěpánek

Starší dorostenci sehráli se soupeřem z Moravskoslezského kraje velmi náročné utkání, plné vzdušných a hlavně tvrdých soubojů o míč. Frýdek-Místek byl navíc velmi vyrovnaný i herně.

První větší šance přišla v 8. minutě, kdy hostující Křenek vyslal přesný centr na hlavičkujícího Blahutu, jenž mířil nad. Ve 14. minutě pálil zhruba z 25 metrů Forch, naštěstí pro Blanenské však těsně přestřelil. Domácí si v této fázi zápasu "vybojovali" na sebe několik faulů, ale žádný z přímých kopů se gólově neujal. Ve 26. minutě skvěle vyvezl míč z obranné poloviny Havelka a nacentroval jej nabíhajícímu Ševčíkovi, jenž výrazně prověřil gólmana Málka. V dalším průběhu první půle se hra držela převážně ve středu hrací plochy a k vidění byly spíše náznaky šancí, které postrádaly finální zakončení.

Druhý poločas odstartovaly dva příme kopy z velmi výhodné vzdálenosti. Zatímco Němec trefil pouze zeď bránících hráčů, Bányácski prověřil pozornost Veselého. 51. minuta přinesla pěknou kombinaci mezi Ševčíkem a Havelkou, na jejímž konci první zmiňovaný chytře umisťoval svůj pokus, ale bohužel jej obrana zblokovala na roh. Z něj poté hlavičkoval nad bránu hostů Sehnal. V 61. minutě byl velmi blízko první brance v utkání Jarůšek, jehož střelecký pokus ve skluzu těsně minul tyč Málkovy brány. Na hosty v této fázi zápasu padla mírná deka, nedostávali se do slibných příležitostí jako v první půli a v závěru utkání museli odolávat náporu blanenských hráčů. Poslední jejich příležitost v 78. minutě uhasil před brankovou čárou Němec, který zaskočil Veselého. Pak se domácí pustili do závěrečného tlaku. V 83. minutě našel Ševčík Reka, který svou hlavičku poslal těsně vedle. Další možnost měl Ševčík a to z přímého kopu, ale mířil nad. Nejblíže gólu byl v tomto utkání Havelka, když v 88. minutě trefil přízemní střelou tyč.

Staršímu dorostu tak po bezbrankové remíze 0:0 stále patří 4. místo v Moravskoslezské dorostenecké lize.

FK Blansko - MFK Frýdek-Místek 1:4

Kubín - Buchta, Lůdl, Prokeš, Bartoš, Stupinský (C), Crhonek, Prokeš, Kunc, Včelík, Štěpánek, Švaňhal
Náhradníci: Rybář - Koňařík, Martinásek, Kopecký, Slanina, Ťoupek
Mladší dorostenci vstoupili do sobotního utkání velmi odhodlaně.