Blansko - Již poslední hodiny zbývají do prvního domácího duelu Blanska ve druhé nejvyšší fotbalové soutěži. Na hřiště na Mlýnské se chystá soupeř ze všech nejzvučnější - FK Dukla Praha. Devadesát minut radosti, naděje a emocí startuje v pátek 11. září v 17:00. Doprodej vstupenek bude probíhat hodinu před utkáním. Hodinu před utkáním se také otevřou brány stadionu.

Poprvé v historii blanenské kopané se v Blansku odehraje zápas druhé nejvyšší fotbalové soutěže, která v letošním roce nese název FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA. Prvním domácím soupeřem Blanenských není nikdo jiný, než slavná Dukla Praha. Slavný klub se poslední sezóny snaží o postup do nejvyšší soutěže, ale zatím mu, byť jen o malý krůček, uniká. Velice blízko byli Pražané postupu letos, když výkonný výbor LFA rozhodl po postupu prvních tří týmů (Dukla skončila 3., pozn. red.) v případě dohrání skupiny o udržení v nejvyšší soutěži. K tomu ale nedošlo a do FORTUNA:LIGY se podívala jen Zbrojovka a první Pardubice.

V letošním ročníku má za sebou Dukla dva zápasy. V tom prvním odehrála pražské derby s Vyšehradem, který dokázala porazit 3:0 a úspěšně vstoupit do ligové soutěže. O týden později čekal Duklu Prostějov a stejně jako Blansko, tak i Dukla si na prostějovských fotbalistech vylámala zuby. Bezbranková remíza přidělila každému z celků bod a Dukle tak prozatím patří čtvrté místo. První tři pozice si rozebrali prozatím neporažení - Viktoria Žižkov, SK Líšeň a Hradec Králové.

Blansko se prozatím drží na pozici číslo devět. Bodový zisk činí prozatím jen jeden bod, který Blanenští ukořistili v Prostějově. V domácím prostředí bude Blansko určitě chtít potěšit své diváky. Dopomoci by k tomu mohla i nová akvizice blanenských fotbalistů - útočník Jakub Šašinka, který se k týmu připojil už v uplynulém týdnu a stihnul odehrát jeden přátelský zápas. V něm Blansko podlehlo těsně Třinci.

Premiéru zažije také samostný stadion na ulici Mlýnské, ten sice prošel zatěžkávací zkouškou v zápase s Třincem, ale návštěva a atmosféra ligového utkání bude v mnohém jiná. I diváci si budou muset zvyknout na novinky. To patrně nejzásadnější je rozdělení ochozů na dva oddělené sektory - A a B. Sektor A je situován od vchodu na tribunu až po sektor hostujících fanoušků. Sektor B je rozložen za brankou, která je blíže zimnímu stadionu.

Novinkou bude určitě pro fanoušky nová podoba programu, který už není součástí vstupenky, ale mohou si jej fanoušci dokoupit za 10 korun. V něm získají krom aktuálních soupisek také rozhovor s letní akvizicí - Lukášem Kaniou, přání starosty města Blanska a nebo také fotky ze zápasu s Třincem.

Důležité také zůstává dodržovat níže popsaná pravidla:

· Návštěvníci utkání se mohou pohybovat výhradně ve vymezených sektorech.
· Mezi sektory A a B se nesmí přecházet, proto zvolte před koupí vstupenky, odkud chcete zápas sledovat.
· Žádáme návštěvníky, aby sebou do areálu pokud možno nebrali velká osobní zavazadla, zjednoduší to kontroly a vstup na stadion.
· Na sezení budou uvolněny řady 1, 3 a 5 v oddílech tribuny B, C a D. Řady 2, 4 a 6 musí zůstat prázdné kvůli dodržení pravidel nařízení vlády ke COVID 19.
· Pokud nebude možné dodržet rozestupy 1,5 m, je nutné nasadit si roušky nebo jinou ochranu dýchacích cest.