Tempo druhé nejvyšší soutěže je neúprosné. Po středečním utkání s Hradcem se fotbalisté Blanska vydávají na východ Čech, konkrétně do Chrudimi, kde je čeká zápas desátého kola FORTUN:NÁRODNÍ LIGY. Zápas startuje v sobotu v 13:30.

Blansko v posledním zápase jasně ukázalo, že se s ním musí počítat. Duel s lídrem soutěže a aspirantem na postup do FORTUNA:LIGY Hradcem Králové Blanenští sice herně zvládli, ale bohužel výsledkově se s úspěchem nesetkali. „Ze zápasu, v kterém vedeme nad tak kvalitním soupeřem a dřeme jako koně, nakonec nemáme ani bod. Hodně mě to mrzí, i když sílu Hradce jsme samozřejmě dobře znali,“ hodnotil utkání kouč Machala.

Ani v desátém kole nečeká Blansko nic lehkého. Míří totiž do Chrudimi, na půdu celku, který dokáže potrápit i velké favority. Třeba Duklu Praha, kterou na jejím hřišti obrala Chrudim o tři body.

„Čeká nás těžký zápas jako každý jiný ale věřím že to zvládneme. Klíčové k bodům- pořád pokračovat ve stylu naší hry a vyvarovat se chybám,“ vyhlíží duel s Chrudimí Lukáš Kania.

Jihomoravský tým si bude muset v Chrudimi dát pozor zejména na Ladislava Mužíka, který se v devíti zápasech prosadil už pětkrát. A i díky němu se Chrudim nachází na šesté pozici v tabulce F:NL.

„Bude důležité navázat na výkony, které jsme předvedli v Jihlavě a do 80. minuty také doma proti Hradci. Tyto zápasy byly z naší strany odmakané ze všech sil, takže jak jsem řekl, na výkony proti takovým soupeřům musíme navázat proti dalším soupeřům i ve zbývajících zápasech,“ komentuje blížcí se utkání brankář Halouska.