B l a n s k o - Úvodním tréninkem včera zahájil přípravu na novou sezónu 2013/14 nováček divize D, fotbalisté FK Blansko. Trenér Jiří Hajský na něm přivítal 16 hráčů. Již v sobotu čeká tým soutěžní utkání v rámci předkola poháru České pošty.
První tréninkový cyklus absolvovali blanenští fotbalisté na hřišti v Lažánkách. V dalších dnech se již budou připravovat na stadionu na Údolní. „Chtěl jsem kluky trošku potrápit, co se týká fyzické stránky, protože do začátku soutěže nás čeká 15 tréninkových jednotek, což není nic moc. V druhé části jsem chtěl trošku poznat nové hráče, kteří tu jsou na testech. Moc času nemáme a v co nejkratší době se musíme rozhodnout, kdo s námi zůstane,“ poznamenal trenér Jiří Hajský.

Kádr vítěze krajského přeboru uplynulého ročníku prozatím zůstává bez výraznějších změn. Navíc hned pět nových hráčů je v Blansku na testech. K týmu se připojil vycházející dorostenec Jan Horáček z Lipovce, který si již připsal start za A tým v posledním mistrovském utkání uplynulého ročníku krajského přeboru proti Kyjovu. Do přípravy se zapojil také záložník a blanenská ikona Radim Farník, který na jaře působil v Rájci-Jestřebí. Z loňského kádru chyběli David Juran (nemoc), Jan Trtílek, Martin Pokorný (doléčují zranění), Jan Nečas, Radim Bubeníček a Josef Maška (dovolená). Pouze v civilu sledoval tréninkovou jednotku Ladislav Hansl, který je v rekonvalescenci po zranění kotníku. Později by se měl připojit k týmu i další vycházející dorostenec Aleš Vágner.

Již tuto sobotu 13. července se fotbalisté FK Blansko představí v soutěžním utkání, když v rámci předkola poháru České pošty hostí od 17:00 na hřišti v Rudici divizní celek FC Dosta Bystrc-Kníničky, který trénuje Michal Kugler a působí v něm také Jan Doležel a Petr Šíp.

Otázkou je, v jakých sestavách oba týmy nastoupí, resp. pro kolik hráčů se podaří zajistit nové registrace. „Z naší strany to bude čirá improvizace, protože máme několik hráčů na hostování a nevím, kolik se jich do soboty podaří zaregistrovat. Tento týden většina týmů zahajuje přípravu a není žádný čas na to dát kádr dohromady. Prakticky hned první utkání je soutěžní, což mi připadne postavené na hlavu. Nad tím by se měl někdo zamyslet,“ dodat s trpkým úsměvem trenér divizního nováčka.

V případě postupu čeká lepšího z dvojice Blansko - Bystrc v sobotu 20. července od 17:00 domácí utkání s divizním týmem FC Viktoria Otrokovice, který v minulých sezónách rovněž hrával ve skupině D, pro letošní ročník 2013/2014 se však přihlásil do skupiny E.

Seznam hráčů, kteří se zúčastnili úvodního tréninku: Filip Němec - Tomáš Zouhar, Tomáš Jarůšek, Roman Mokrý, Petr Gromský, Michal Daněk, Robin Buchta, Jan Horáček, David Müller, Ladislav Hansl, Radim Farník (hráč FK Blansko, na jaře hostoval v MKZ Rájci-Jestřebí), Jan Pospíšil (ASK Lipůvka), Ondřej Skoupý (volný hráč, naposledy RAFK Rajhrad), Ondřej Školař (Sokol Lipovec), Martin Dupal (Vysočina Jihlava, na jaře hostování v Moravské Slavii Brno), Jiří Stehlík (Rakovec Kotvrdovice).

Předkolo poháru České pošty

FK Blansko - FC Dosta Bystrc-Kníničky
sobota 13. 7. 2013, 17:00, hřiště Sokol Rudice
rozhodčí: Podaný - Kolář, Hlubinka