2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Sezona začala příchodem 8 nových hráčů ( 6 z žáků, dále Luboš a Filip M.) a budováním nového mužstva s novou trenérskou dvojicí Tenora, Stupinský. Reorganizací soutěže bylo zřejmé, že úroveň divize bude vyšší než v předchozích letech.
Po letní přípravě a 4 přípravných utkáních, ve kterých se postupně vykrystalizovala sestava a vhodné pozice pro nové hráče jsme v prvním zápase překvapivě snadno porazili nováčka z Kyjova. Druhý zápas na Spartě hraný na nekvalitní umělce jsme podali dobrý bojovný výkon, soupeře jsme druhý poločas přehráli, ale doplatili jsme na nevyužité gólové šance včetně neproměnění penalty. Výborný kolektivní výkon na hranici našich možností s nutným štěstím jsme předvedli v Jihlavě, vítězství 2:1. Zápas se Znojmem doma byl dobře zvládnutý, bez větších problémů jsme ho vyhráli, v úvodu sezony nebylo mužstvo Znojma nebezpečné. Zápas s favoritem soutěže - Hodonínem hraný v Šardicích nám nevyšel, důvodem byly okolnosti i mimofotbalové (mela v zápase starších dorostenců, verbální útoky správce a trenéra domácích) , z fotbalových okolností pak několik zbytečných chyb v obraně a ztráty míčů uprostřed hřiště. Poté vítězství doma s Humpolcem 5:0. Následoval další zápas na umělé trávě – Líšeň B, který jsme po bojovném kolektivním zodpovědném výkonu vyhráli, mrzelo zranění Vildy (koleno) . Zápas doma se Žďárem byl rozhodnut za 15 minut – vedli jsme 3:0.

V zápase proti Vyškovu jsme si vybrali „špatný den“ – od začátku jsme nebyli ve hře, málo jsme se tlačili do útoku a druhý poločas po dvou fatálních chybách jinak spolehlivého středu obrany obdrželi 2 góly a již jsme neměli sílu reagovat.

Pak následovali 3 zápasy ve kterých jsme naše soupeře jasně převyšovali a prakticky šlo jen o počet nastřílených branek (Pelhřimov, Třebíč, V. Meziřící). Domácí zápas se Svratkou jsme sice vyhráli, ale naše hra byla velmi slabá (nepřesné nahrávky, malá aktivita, velké množství nevynucených chyb) , šlo o nejhorší výkon na domácím hřišti.

Zápas v Havl. Brodě se hrál skoro za neregulárních podmínek při obrovském vichru, přičemž hra proti větru nám seděla lépe, druhý poločas mrzela jen neorganizovat a laxnost v obraně. Zápas doma s Kohoutovicemi skončil 9:0 – především díky zlepšenému a soustředěnému výkonu ve druhém poločase (7 branek). Poslední domácí zápas a vlastně předehrávku jara jsme hostili favorita z Jihlavy. Na zápas jsme se pečlivě připravovali s cílem eliminovat jejich rychlou kombinační hru a útočné akce s efektivním zakončením.

První poločas se nám herně nevydařil, hosté nás jasně přehrávali, několikrát nás podržel Petr, výsledek 2:2 byl pro nás příznivý, neodpovídal situaci. Druhý poločas jsme se zlepšili, vyrovnali hru, přidali na nasazení, aktivitě, agresivitě a Jihlavu již do dalších šancí nepustili a utkání skončilo remízou.

Celkově – 3. místo – 16 zápasů, 12-2-2, skore 73:10 38 bodů, (3. nejvíce vstřelených branek, nejméně obdržených branek ze všech), 1. Hodonín 40b., 2. Jihlava 38b., 4. Líšeň B 33 bodů.

Tabulka střelců:

1. Štěpánek 21

2. Antoňů 18

3. Rek 11

4. Stupinský, Sedláček a Matuška 4

Brankář Nešetřil 10x čisté konto.

Celkově lze podzimní část sezony hodnotit kladně, umístění v tabulce jako překvapivě dobré a zavazující, herní výkony mužstva během celé sezony jako stabilní a perspektivní s nutností další tréninkové činnosti.

Po celou sezonu jsme se opírali o poctivý týmový kolektivní výkon založený na dobré fyzické připravenosti a organizaci, dále o dobrou obrannou činnost, které dominovala jistota v brance a efektivní útočnou činnost.

Na závěr chceme pochválit za výbornou účast na trénincích – ta je však nutností, abychom se i nadále zlepšovali a to jak každý sám tak i jako celý tým.