Blansko

Vratimov

0:1

Jihlava B

Blansko

07.08.2021 | 10:15

Rozpis zápasů

vs

Blansko

Vratimov

0

1

vs

Jihlava B

Blansko

07.08.2021 | 10:15

Rozpis zápasů
B l a n s k o - V utkání starých gard ČKD Blansko a Metry Blansko se v dresu ČKD představil divákům také jeden z mistrů republiky z roku 1978 Jan Kopenec. Ten působil v ČKD Blansko v sezóně 1982/83 a na toto angažmá dodnes rád vzpomíná.
Jak vzpomínáte na Vaše angažmá v Blansku?

Už to bylo na závěr mé kariéry, ale vzpomínky mám samozřejmě moc pěkné. Do ČKD jsem přišel ze Slušovic a odehrál zde jednu sezónu. Určitou roli v mém přesunu do Blanska měl můj spoluhráč ze Zbrojovky Karel Jarůšek. Dodnes si pamatuji na trenéra Študenta, asistenta Nováka, Sašu Malitse, Standu Hasu a další kluky. Ty mladší hráče už si bohužel nepamatuji, ale jsem rád, že jsem si s nimi mohl opět zahrát.

Jak jste si užil dnešní utkání?

Nemám problémy v kolektivu, na jakýkoliv fotbal se vždy těším, takže zápas jsem si užil. Bylo cítit, že ČKD a Metra bývaly a dodnes jsou rivalové.

Loni jste působil na lavičce klubu FC Miroslav. Na jaké angažmá se chystáte teď?

Bohužel jsem musel trénování zanechat, protože manželka má zdravotní problémy, takže jí chci být oporou. Fotbal proto musel jít stranou.

Zbude Vám alespoň čas na návštěvu utkání Vaší Zbrojovky?

Určitě občas se s Karlem Kroupou a ostatními spoluhráči na Zbrojovce, bohužel ne Za Lužánkami, ale na Srbské, potkáme a zavzpomínáme, jaké to bylo, když jsme hrávali my a jak se fotbal za tu dobu změnil.

Při pohledu na stadion Za Lužánkami, kde jste válel, je smutno nejednomu Zbrojovákovi...

Právě jsme o tom dnes mluvili s Ivanem Študentem, že je to úplná katastrofa. Tam, kde chodilo i 40 tisíc diváků dnes roste prales. Je mi z toho pohledu smutno.

Bohužel tato situace i ruku v ruce souvisí s politickou situací v Brně a potažmo v celé zemi...

Mě politika moc nezajímá. Pro mě je jeden z mála slušných a férových lidí v politice Váš současný předseda klubu pana Crha. Dneska mimochodem ukázal, že to umí i s míčem, škoda, že se mu nepodařilo proměnit penaltu, ale myslím, že se nikdo na něho za to nezlobil. Penaltu v minulosti neproměnilo několik věhlasných fotbalistů. Já mu alespoň touto cestou přeji, aby tu svoji politickou penaltu, která ho teď v Blansku čeká, proměnil a dařilo se mu.

Děkujeme za rozhovor.

Jan Kopenec

narozen: 17.7.1949 v Lubech u Chebu
úspěchy: mistr ligy se Zbrojovkou Brno z roku 1978, Čtvrtfinalista UEFA 1979/80, účastník PMEZ
bilance: 1. liga 246 utkání/26 branek
v ČKD Blansko působil v ročníku 1982/83